Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Чорнобиль – у серці України

Студенти І курсу спеціальності «Фізична реабілітація» та «Середня освіта (здоров’я людини)» взяли участь у заході, присвяченому річниці Чорнобильської катастрофи.

25 квітня в читальному залі Кремінської районної бібліотеки за участю студентів І курсу навчально-наукового інституту фізичного виховання і спорту спеціальностей «Фізична реабілітація» та «Середня освіта (здоров’я людини)» відбувся захід, присвячений 31-й річниці Чорнобильської трагедії, однієї з наймасштабніших техногенних катастроф в історії людства.

Чорнобиль – невеличке українське містечко, яке 31 рік тому стало відомим на увесь світ. 26 квітня 1986 року о 1 годині 24 хвилини стався вибух четвертого реактора Чорнобильської атомної електростанції. У результаті аварії в атмосферу було викинуто величезну кількість радіоактивних речовин, які в основному випали на територіях України, Білорусі та Російської Федерації – загалом було забруднено близько 155 тис. кв. км. Уряд України оцінив збитки від Чорнобильської катастрофи за період з 1986 по 2000 роки в 148 мільярдів доларів.

За оцінками ВООЗ, протягом 1986 – 1987 рр. стримуванням розповсюдження радіоактивних опадів та їх очищенням займалося 350 тис. працівників, або «ліквідаторів», з числа військовослужбовців, працівників АЕС, протипожежних служб і місцевої міліції. Загальна кількість постраждалих, включно з вимушеними переселенцями, оцінюється в більш ніж 600 тис., а кількість осіб, що зазнали радіоактивного опромінення досягає 8,4 млн.

За 30 років після катастрофи у результаті природних процесів і протирадіаційних заходів, радіаційна ситуація значно покращилася, при цьому приблизно п’ять мільйонів чоловік все ще проживає в районах, де рівні радіоактивних опадів, що містять цезій, перевищують норму.

8 грудня 2016 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла резолюцію 71/125, якою 26 квітня проголошувалося Міжнародним днем пам’яті Чорнобильської катастрофи.

Кафедра фізичної реабілітації і здоров’я людини висловлює подяку керівництву і співробітникам КУ «Кремінська районна централізована бібліотечна система» за проведений захід.

За інформацією НН ІФВС

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019