Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Школа долікарської допомоги

Викладачі РЦПО та студенти Старобільського гуманітарно-педагогічного коледжу та Коледжу ЛНУ проходять навчання у школі першої долікарської допомоги.

Вміння надавати першу долікарську допомогу напряму пов’язано з поняттям життязберігаючої компетентності. Слід відзначити, що поняття «Перша долікарська допомога» включає як вміння надати самодопомогу так і володіння основами реанімації, навичками зупинки кровотеч та іммобілізації переломів різних типів, надання допомоги потерпілим в надзвичайній ситуації від різноманітних вражаючих факторів та навичок транспортування потерпілого.

З метою підвищення обізнаності населення та формування практичних умінь надання першої домедичної допомоги в ЛНУ імені Тараса Шевченка продовжується навчання студентів, викладачів та співробітників. Захід відбувається за підтримки Мальтійської служби допомоги, Центру психосоціальної адаптації та студентської соціальної служби нашого університету.

Напередодні Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху, для студентів коледжів було проведено заняття з долікарської допомоги. Головне вміння – зняття психологічного бар’єру при прийнятті рішення “Чому я? “Надавати чи ні?” та надання серцево-легеневої реанімації. Учасники заходу відпрацювали навички на манекені, що стало важливою умовою практичного закріплення набутих знань, оскільки закладається м’язова пам’ять та людина навіть у стресовому стані все ж таки може надати допомогу.

Студенти та викладачі Регіонального центру професійної освіти набули практичних навичок з накладання пов’язок при виникненні травматичних ситуацій, ознайомилися з методикою проведення непрямого масажу серця, набули теоретичних знань про протишокове положення та стабільне положення на боці.

Олег Черниш, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019