Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Науково-практична конференція

В університеті відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Другий модерн і зміна характеру воєнних конфліктів».

Захід був організований викладачами кафедри філософії та соціології навчально-наукового інституту історії, міжнародних відносин і соціально-політичних наук за підтримки Міністерства освіти і науки України, Луганського відділення Соціологічної асоціації України, Центру з вивчення суспільних процесів та проблем гуманізму, Донецького національного технічного університету, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка та Уманьського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

З вітальним словом до учасників звернулися директорі навчально-наукового інституту історії, міжнародних відносин і соціально-політичних наук Л.Ц. Ваховський та завідувач кафедри філософії і соціології ЛНУ імені Тараса Шевченка І.Ф. Кононов. Науковці зазначили, що конференція об’єднала освітян з багатьох регіонів України, є важливим кроком на шляху до пізнання та аналізу сучасних подій.

Розпочав роботу конференції доктор соціологічних наук І.Ф. Кононов, презентуючи доповідь на тему «Війни Другого модерну: реальність і ідеологічна форма». Звертаючись до історії та думки науковців зі світовим ім’ям, Ілля Федорович проаналізував поняття «гібридної війни», її причини та наслідки.

Пізнавальним та особливо очікуваним став виступ професора кафедри соціології культури і комунікації Санкт-Петербурзького державного університету В.І. Ільїна, який за допомогою онлайн-технологій виступив з доповіддю «Від обивателя до «пасіонарія»: риси до соціального сопромату соціально-політичного конфлікту».

Продовженням наукового заходу став круглий стіл, присвячений війні на Донбасі як прецедентній події переходу до Другого модерну. Участь в обговоренні взяли освітяни з Прикарпаття, Умані та Луганщини. Наступна робота тривала у трьох секціях: другий модерн: конфлікти в державах і між державами; гібридні війни і війни четвертого покоління; методологічні підходи до вивчення гібридних воєн.

У заключному засіданні взяли участь викладачі ЛНУ імені Тараса Шевченка. Підсумки роботи конференції підвів доктор соціологічних наук І.Ф. Кононов. За словами завідувача кафедри філософії і соціології, конференція об’єднала освітян міжнародної спільноти, дала змогу ще раз акцентувати увагу на актуальних питаннях воєнних конфліктів, які у наш час змінюються та набувають нових характеристик.

Олег Черниш, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2018