Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Екскурсія у соляні шахти

Студенти і викладачі навчально-наукового інституту педагогіки і психології відвідали соляні шахти.

9 квітня 2017 року студенти та викладачі навчально-наукового інституту педагогіки і психології під керівництвом заступника директора з соціально-гуманітарної роботи В.Ф. Пушко з’їздили на екскурсію у місто Соледар (означає «дарувати сіль») Донецької області. Колективу ІПП випала унікальна можливість відвідати справжню соляну шахту. Просто під землею працює санаторій, відкритий для кожного. Там повітря, збагачене частинками солі, лікує астму та укріплює нервову систему. Таких об’єктів в усьому світі, без перебільшення, одиниці.

Екскурсія почалася з короткої бесіди із техніки безпеки. Маршрут складався приблизно з 700 м, включно із зворотнім шляхом до стволу шахти. Спуск здійснювався у ліфті на глибину до 300 м. Час екскурсії становив приблизно півтори-дві години.

Вся екскурсія проходила по відпрацьованим рудникам №1 та №3, а також камері №41-біс, які знаходяться на площі Підбрянцівського пласту. Стіни, стеля, фігури та дерева, – тут все із солі. 

Підлога галерей засипана сіллю, величина частинок якої становить від 1 до 40 мм. Під землею тримається стала температура повітря +12°С.

Майже вся екскурсія проходила по дну давнього моря. Під час подорожі викладачі та студенти ІПП також відвідали соляне футбольне поле, підземні лабіринти, концертну залу, підземну галерею, соляну шкатулку, побачили оригінальні  фігури, виконані із солі (гномів – вартових підземного царства, соляну пальму та інше).

Екскурсовод розповів студентам, що під землею також є спелеосанаторій «Соляна симфонія», який знаходиться на глибині 288 метрів у соляній шахті, де успішно лікують бронхолегеневі та різноманітні алергічні захворювання у дорослих та дітей.

Студенти та викладачі навчально-наукового інституту педагогіки і психології були у захваті від прогулянок соледарськими соляними шахтами! 

За інформацією навчально-наукового
інституту педагогіки і психології

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019