Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

День народження ІПП

Інститут педагогіки і психології відсвяткував свій день народження.

29 березня Інститут педагогіки і психології запросив випускників минулих років, викладачів і студентів Луганського національного університету імені Тараса Шевченка на святкування 42-ї річниці з Дня народження.

Студенти й викладачі Інституту підготували святковий концерт, запросили на нього педагогічних працівників освітніх закладів Старобільщини, учнів Старобільської музичної школи, військовослужбовців ЗСУ.

Почесними гостями свята стали ректор університету Савченко С. В., проректор з науково-педагогічної роботи Бабічев О. І., випускники минулих років ІПП, які досягли значних успіхів в освітній та науковій діяльності.

З вітальним словом до випускників і гостей звернулися: від ректорату – почесний професор  університету Бабічев О. І., від імені викладачів Інституту, випускників 90-х – 2000-х років – доцент кафедри дошкільної та початкової освіти Варяниця Л. О.,  старший викладач кафедри психології Терновець О. М.; від мені педагогічних працівників дошкільних та загальноосвітніх закладів Старобільщини, випускників минулих років – учитель початкових класів Закотненській ЗОШ І-ІІ ступенів  Новопсковського району Пантелеєва А. Ю., психолог  Старобільської ЗОШ  першого ступеня №2 Грищенко Т. О.

Директор НН ІПП Караман О. Л. розповіла про історію розвитку та досягнення Інституту за всю історію існування.

Історія розвитку Інституту педагогіки і психології – це історія здобутків, інновацій і досягнень. Інститут було створено в 1975 році як факультет підготовки вчителів початкових класів з однією спеціальністю – «Педагогіка і методика початкового навчання». Проте, одна з провідних на сьогодні кафедр Інституту – кафедра педагогіки – була створена ще в 1923 році, коли університет був Донецьким інститутом народної освіти.

Протягом 90 – початку 2000 років у зв’язку з відкриттям нових спеціальностей факультет підготовки початкових класів став стрімко розвиватися: спочатку переріс в педагогічний, потім психолого-педагогічний факультет і, нарешті, у 2009 році став Інститутом педагогіки і психології – одним з найкрупніших підрозділів університету, у якому наразі навчається понад 1000 студентів, працюють доктори наук, професори, кандидати наук, доценти, відомі на всю країну й за кордоном; функціонують аспірантура, докторантура та спеціалізована вчена рада із захисту докторських і кандидатських дисертацій. За 40 років існування Інститут педагогіки і психології очолювали  всього 3 людини: Коротков Б. П.,  Буторєва Л. О., Божко Г. І.

Володіючи прогресивним мисленням, невгомонною натурою, потребою в розвитку, саме Божко Геннадій Іванович за 25 років свого деканства і директорства разом з колективом однодумців перетворив факультет підготовки вчителів початкових класів з 1 спеціальністю в потужний Інститут педагогіки і психології, на якому зараз здійснюється підготовка фахівців за 7 спеціальностями – «Дошкільна освіта», «Початкова освіта», «Спеціальна освіта. Логопедія», «Спеціальна освіта. Олігофренопедагогіка», «Психологія», «Соціальна робота», «Педагогіка вищої школи».

У вересні 2014 року, найважчий для університету час війни на Сході України, разом з колективом університету Геннадій Іванович Божко евакуював Інститут педагогіки і психології до м. Старобільська. І в 2015 році, коли переконався в тому, що Інститут упевнено «став на ноги» в умовах евакуації, передав керівництво Інститутом його випускниці – Караман Олені Леонідівні.

Отже, незважаючи на евакуацію, Інститут не тільки вистояв, а й відновився і продовжує розвиватися й перемагати на освітній ниві.

Так, у минулому році на сьомій міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2016», Інститут завоював золоту медаль у номінації «Психосоціальна підтримка дітей і молоді, що знаходяться в складних життєвих ситуаціях».

На восьмій міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2017», Інститут знов отримав золоту медаль у номінації «Сучасні соціально-психологічні та педагогічні технології підтримки дітей і дорослих в умовах кризової ситуації».

Загалом, за роки діяльності Інститутом педагогіки і психології підготовлено майже 23 тисячі фахівців. Ми пишаємося нашими випускниками, які нині здійснюють педагогічну діяльність в освітніх, соціальних та реабілітаційних закладах міста, області, усієї України.

З  найкращих випускників формується і викладацький склад Інституту педагогіки і психології. На сцену були запрошені викладачі-випускники ІПП, які привітали свою альма-матер: Мотунова Н. В. – директор коледжу Луганського національного університету; Гречишкіна І. А. – асистент кафедри дошкільної та початкової освіти; Терновець О. М. – старший викладач кафедри психології; Дуднік О. М. – асистент кафедри дошкільної та початкової освіти; Мальцева О. І. – доцент кафедри соціальної педагогіки; Отрощенко Н. Л. – доцент кафедри соціальної педагогіки; Головіна В. П. – заступник директора коледжу ЛНУ імені Тараса Шевченка; Іванова Ю. М. – заступник директора коледжу ЛНУ імені Тараса Шевченка; Войтенко Н. В. заступник директора Старобільського гуманітарно-педагогічного коледжу; Літвінова Н. А. – доцент кафедри соціальної педагогіки; Луганська А. К. – викладач Старобільського гуманітарно-педагогічного коледжу; Терник А. В. – викладач Старобільського гуманітарно-педагогічного коледжу; Зажарська Г. П.­ – асистент кафедри дошкільної та початкової освіти та ін.

За висловами випускників, на Землі не має більш величної професії, ніж вчитель і вихователь; більш достойної місії, ніж виховувати людину, особистість, віддаючи серце, досвід, знання задля продовження людського роду, розвитку матеріальної  і духовної культури, прогресу науки і техніки.

Заступник директора НН ІПП з соціально-гуманітарної роботи Пушко В. Ф. вручила грамоти кращим студентам Інституту, які багато роблять для розвитку та процвітання Інституту та Університету в сучасних умовах: «Ми пишаємося студентами, які в складний для України час обрали саме Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, з гордістю несуть його ім’я і прославляють на всю країну та далеко за її межами».

Закінчився захід фінальною піснею «Університет» у виконанні всіх учасників концерту.

Дорогі випускники – минулих і майбутніх поколінь; викладачі, студенти, освітяни; захисники Вітчизни! Бажаємо старшому поколінню й ветеранам університету здоров’я і довголіття, сучасним студентам, викладачам, учителям, вихователям – перспектив, оптимізму і віри, здійснення усіх планів, намірів і сподівань, здоров’я й удачі, плідної і творчої праці в ім’я університету, вітчизняної освіти і науки!

Памʼятайте, двері нашого університету й інституту завжди відкриті для вас!

За інформацією НН ІПП

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019