Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Шукаючі нові шляхи

ФІМ активно проводить рекламно-профорієнтаційну роботу серед абітурієнтів м. Полтави і Полтавської області, шукаючи нові шляхи та засоби впливу на професійний вибір майбутніх випускників.

Вдалося знайти та задіяти електронні адреси близько 380 середніх загальноосвітніх закладів Полтавської області, а також адреси усіх 30 міських, районних бібліотек для дітей, юнацтва та дорослих.

До цих закладів та установ з листом нещодавно звернувся декан факультету І.М. Карпенко. У зверненні говориться: «Від імені ректорату Луганського національного університету імені Тараса Шевченка просимо довести інформацію про наш факультет до відома громадськості, батьків та учнівської молоді у межах програми з суспільної підтримки патріотично налаштованих вищих навчальних закладів, які виїхали з тимчасово окупованих територій. Це набуває особливого значення після «визнання» Російською Федерацією низки документів, у тому числі «дипломів про вищу освіту», виданих у так званих «ЛДНР». Сподіваємось, Ви поділяєте нашу позицію щодо того, що українська молодь повинна навчатися в українських вищих навчальних закладах, а не у фейкових «університетах» Луганська і Донецька».

Останнім часом декан факультету І.М. Карпенко та заступник декана С.О. Горбуньова зустрілися з учнями 11-х класів низки шкіл та гімназій м. Полтави (№3, 13, 14, 26, 29, 33). У виборі закладів для відвідування факультет спирається перш за все на такі критерії: велика кількість випускників у школі; наявність класів з філологічним профілем; висока якість викладання іноземних мов.

За домовленістю з дирекцією Полтавської обласної наукової бібліотеки ім. І.П. Котляревського рекламна інформація про факультет розміщена в читальних залах і фойє цієї установи, а наші студенти регулярно беруть участь в усіх культурних, просвітницьких заходах, що проводяться в бібліотеці.

У рамках профорієнтаційної роботи 21 березня 2017 року викладачі кафедри образотворчого мистецтва та професійної майстерності кандидат педагогічних наук, доцент Шпетна Світлана Анатоліївна і Костюк Ольга Петрівна та завідувач кафедри романо-германської філології, кандидат педагогічних наук, доцент Шехавцова Світлана Олександрівна, завідувач кафедри теорії та практики перекладу кандидат педагогічних наук, доцент Перова Світлана В’ячеславівна зустрілися з учнями 9-11 класів шкіл Полтавської області, серед яких: Рашівська загальноосвітня школа І – ІІІ ст., Сарська СШ І – ІІІ ст., Гадяцька гімназія імені Олени Пчілки, Гадяцька спеціалізована школа І – ІІІ ст. №2 ім. Михайла Драгоманова, Гадяцька спеціалізована школа І-ІІІ ст. №3, Гадяцька спеціалізована школа І-ІІІ ст. №4, Опорний заклад «Зіньківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1 Зіньківської районної ради Полтавської області», Зіньківська спеціалізована школа І–ІІІ ступенів №2, Великобудищанська загальноосвітня школа І-ІІІ ст., Диканська гімназія ім. М.В. Гоголя, Диканська гімназія №2, Стасівська гімназія ім. М. Башкирцевої. На заходах були присутні близько 250 школярів. Протягом зустрічі обговорювалися умови вступу до факультету іноземних мов та Інституту культури та мистецтв ЛНУ імені Тараса Шевченка, особливості навчання та проживання в гуртожитку. Всі школярі активно задавали питання та мали унікальну можливість отримати вичерпні відповіді безпосередньо від фахівців ЛНУ імені Тараса Шевченка, а також відзначили велику користь від проведення подібних заходів.

У перспективі рекламно-профорієнтаційної діяльності факультету – участь 11-12 квітня в обласній виставці-презентації «Полтавський абітурієнт – 2017». На ній будуть представлені крім нашого університету 16 інших українських та зарубіжних вищих навчальних закладів.

І.М. Карпенко – декан факультету
іноземних мов

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019