Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Звання «Заслужений діяч мистецтв» отримав викладач ЛНУ

Не дивлячись на складну ситуацію в регіоні та проблеми, пов’язані з евакуацією, звання Заслужений діяч мистецтв отримав викладач ЛНУ.

Виш продовжує залишатись потужним науковим та культурним центром на сході України. Черговим підтвердженням цього став здобуток завідуючого кафедрою теорії, історії музики та інструментальної підготовки Андрія Сташевського. Андрій Якович, який нещодавно захистив докторську дисертацію з мистецтвознавства, отримав високе звання Заслуженого діяча мистецтв України. Це звання присуджується за створення високохудожніх творів у галузі музики, літератури, драматургії, кінематографії, наукових праць з питань мистецтва та літератури, підготовку кадрів працівників культури і мистецтв, організацію діяльності культурної сфери.

news_feb04_15_2_5

Не випадково, що почесне звання Заслуженого діяча мистецтв України отримав саме Сташевський Андрій Якович, адже його актив налічує цілу низку творів для баяна концертного спрямування, що сьогодні регулярно виконуються як молодими баяністами, так і відомими музикантами. Інший жанровий напрям композиторської творчості митця – камерно-інструментальна та симфонічна музика. Серед цієї групи творів особливо виділяється симфонічна сюїта «Давньокиївські фрески», яка неодноразово виконувалася симфонічними оркестрами Луганської та Харківської філармоній. Плідною є й наукова нива професійної діяльності Андрія Яковича. Він є автором понад 100 наукових та науково-методичних праць опублікованих у спеціалізованих виданнях України, Росії, Польщі, Казахстану, а також 4 фундаментальних монографій та навчального посібника під грифом МОН України.

Ректорат, численний колектив викладачів, співробітників та студенти ЛНУ імені Тараса Шевченка щиро вітають Андрія Яковича з визнанням. Це дійсно визначна подія, що зайвий раз підтверджує високий статус професорсько-викладацького складу та університету в цілому в українському науковому, академічному та культурному просторі.

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019