Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Студентська соціальна служба звітує!

Студентська соціальна служба звітує про виконану роботу.

Так, у січні цього року Студентська соціальна служба (ССС) ініціювала такі акції та заходи:

Налагоджено взаємодію із соціальними службами та державними органами соцзахисту для оформлення документації, довідок переселенців, надання гуманітарної допомоги (студентам, які опинилися у складних життєвих обставинах, надається безкоштовна консультативна допомога).

Організовано взаємозв’язок із громадськими організаціями міста Старобільська, інших міст (у т.ч. Сватове), обласними, всеукраїнськими. Працюють волонтерські загони з надання допомоги нужденним: пенсіонерам, інвалідам, переселенцям.

У співпраці з ГО «Старобільська громадська організація «Воля» проведено заходи до Дня Соборності України (взяли активну участь у підготовці та проведенні телемосту з Івано-Франківськом, с. Пуково Івано-Франківської обл., батальйоном «Азов»). Крім того у цей день проходила Всеукраїнська акція «Від Донбасу до Галичини – ми єдині!». У ході її була пов’язана 62 метрова стрічка із побажаннями. Побажання залишали студенти, викладачі, співробітники університету і просто учасники акції. Стрічка була відправлена в оргкомітет акції, де приєдналася до всеукраїнської. Загальна довжина стрічки в Україні склала 2200 метрів.

news_feb04_15_4_2

Організовано безстрокову акцію серед студентів, викладачів і співробітників ЛНУ зі здачі донорської крові для пацієнтів військового госпіталю, розташованого у м Сватове. На сьогоднішній момент у ній взяли участь уже 18 осіб. Здача крові стала щотижневою.

Виготовлено вже три маскувальних сітки.

Спільно із ГО «Воля» розпочало роботу об’єднання «Єдина родина». У його роботі беруть участь представники громадських організацій, державних структур, тимчасово переміщені особи, студенти, волонтери. Мета роботи об’єднання – надати всебічну допомогу людям, що знаходяться у складній життєвій ситуації. Тут і консультативна допомога (створені буклети, в яких докладно викладені матеріали для оформлення довідки переселенця; «дорожні карти» для виїжджаючих, адреси та номери телефонів необхідних організацій; закони та підзаконні акти, що регламентують роботу в цьому напрямку), психологічна допомога, проводяться «круглі столи» для з’ясування потреби людей і подальшої координації роботи. У планах роботи об’єднання: круглий стіл – «Проблема одна – рішень багато» (зустріч із фахівцями різних напрямків), «Єднання поколінь» – зустріч зі старожилами м. Старобільська і т.ін. Проект передбачає надалі створення постійно діючих об’єднань громадян.

Йде робота по підготовці матеріалів для створення Програми патріотичного виховання. Розробляються опитувальники і проводиться анкетування. Студенти мають можливість отримати досвід роботи інтерв’юерами, навчиться обробляти статистичні дані, писати сценарії заходів, організовувати акції. Досвід буде узагальнено і приєднаний до Програми.

Організована доставка гуманітарної допомоги для переселенців – студентів, співробітників, викладачів. Гуманітарна допомога доставляється від «Червоного хреста», Агентства ООН у справах біженців, ГО «Самодопомога» та інших донорських організацій. Створено банк даних переселенців.

У штатному режимі ведеться соціальний супровід студентів пільгових категорій, їм виплачуються стипендії та інші соціальні виплати, встановлені Законом України.

Проведено два конкурси. Зараз працює компетентне журі з підведення підсумків. Нагородження відбудеться 10 лютого. Переможці отримають грамоти та цінні призи від спонсорів. Кращі матеріали будуть розміщені на сайті, у пресі, на телебаченні.

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019