Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Кубок з армспорту

18 лютого на базі Рубіжанського індустріально-педагогічного технікуму відбувся Кубок ФСТ ЛО «СПАРТАК» Луганської області з армспорту серед відкритої вікової групи.

Організаторами заходу і програми виступили ФСТ ЛО «СПАРТАК», «Федерація силових видів спорту Луганської області» та Навчально-науковий інститут фізичного виховання і спорту ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка».

Продемонструвати всю силу своїх чоловічих рук у цей день зібралося близько 50 спортсменів із 9 міст Луганської області (Попасна, Щастя, Старобільськ, Сватове, Рубіжне, Лисичанськ, Сєвєродонецьк, смт. Новоайдар, с. Риб’янцеве (Новопсковський р-н)).

Силовий турнір проводився за системою «двоборства» із вибуванням після двох поразок. Боротьба проходила на ліву і праву руку за коловою системою. В особистому заліку переможець визначався за найбільшою сумою очок, набраних у поєдинках на обидві руки.

Кожен армрестлер мав право виступати тільки в одній ваговій категорії, у межах якої знаходиться його власна вага. А вагових категорій було чотири: до 75 кг, до 85кг, до 95 кг, понад 95 кг.

Відкрили змагання вітальними словами до учасників:

  • Полулященко Юрій Михайлович – Голова обласного ФСТ «СПАРТАК», Заслужений тренер України, Заслужений працівник фізичної культури і спорту, директор Навчально-наукового інституту фізичної культури і спорту ЛНУ імені Тараса Шевченка, кандидат педагогічних наук, доцент;
  • Дубовой Олександр – головний суддя змагань, керівник Федерації силових видів спорту Луганської області викладач кафедри олімпійського і професійного спорту Навчально-наукового інституту фізичної культури і спорту ЛНУ імені Тараса Шевченка;
  • Галій Сергій Миколайович – Голова федерації пауерліфтингу Луганської області,завідувач кафедри спортивних дисциплін, кандидат біологічних наук, доцент, Заслужений працівник фізичної культури і спорту,заслужений тренер України;
  • Ступникова Світлана Олександрівна – головний спеціаліст відділу культури, молоді і спорту;
  • Романцова Інна Володимирівна – заступник  директора з навчальної роботи.

Почесним гостям були вручені дипломи за особистий внесок у розвиток фізичної культури, фізичного виховання, силових видів спорту в регіоні та Україні.

Суддя змагань Пархоменко Артур нагадав основні правила боротьби і показав невеликий майстер-клас, після чого і почалися запеклі поєдинки. А поєдинки дійсно були наполегливі, від надмірних зусиль у деяких борців зривалися руки, і судді доводилося зав’язувати їх кисті спеціальним ременем. Справжнім видовищем були захоплюючі поєдинки, довгі, тобто ті, в яких ініціатива переходила від одного до іншого. Деякі ж учасники перемагали миттєвим різким ривком.

У когось ліва рука виявлялася сильнішою правої  і навпаки.

Усі спортсмени були нагороджені оригінальними грамотами ФСВС і медалями.

За словами Юрія Михайловича, у цілому цей чемпіонат пройшов організовано і цікаво. «Були у деяких хлопців помилки, недоліки в техніці, які перешкодили їм поборотися за призові місця. Але це лише додатковий стимул до вдосконалення майстерності», – підкреслив голова ФСТ ЛО «СПАРТАК».

Не можна не відзначити виступ молодих спортсменів, студентів Навчально-наукового інституту фізичного виховання і спорту ЛНУ імені Тараса Шевченка – Шепітька Сергія і Юркова Віталія, які стали чемпіонами в своїх вагових категоріях.

Наприкінці змагань відбулася нарада представників команд – учасниць, керівництва ФСТ «Спартак» та ІФВіС, було обговорено подальші стратегії розвитку федерації армспорту на рік. Одним із рішень ради Федерації було дати старт Лізі аматорів з силового екстриму 2017, етапи якої будуть проходити у багатьох містах і районах нашої області.

За інформацією ННІФВС

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019