Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Зустріч із поетом

Студенти та викладачі ЛНУ імені Тараса Шевченка зустрілися з поетом Федором Тарасенко.

Поетичні здобутки Старобільщини мають багаторічну історію та викликають захоплення, вражаючи глибиною думки та яскравим зображенням почуттів. Серед видатних літераторів нашого міста є діяч українського руху опору Іван Олексійович Світличний, поет та журналіст Іван Савич,  майстер поетичного слова Іван Михайлович Світличний, а також Федір Олександрович Тарасенко, талант якого поєднується з неймовірною жагою до життя.

Свій творчий шлях Федір Олександрович розпочав у підлітковому віці, закохавшись у красу та силу поезії. Його самобутній талант та незламний характер надихають багатьох поціновувачів, серед яких родина поета, яка підтримує чоловіка, сприяючи його подальшій літературній діяльності.

Насолодилися творчістю поета і студенти факультету природничих наук та навчально-наукового інституту економіки та бізнесу під час поетичної зустрічі, яка була організована в ЛНУ імені Тараса Шевченка. Федір Олександрович декламував власні твори та розповів про власні почуття під час написання віршів.

За словами поета, велику роль у його становленні зіграв батько, постать якого і сьогодні залишається прикладом для наслідування. У поетичному доробку літератора є вірші, пронизані болем та гіркотою втрати:

Отец, ушел ты на века,
А здесь меня оставил.
Жизнь – необычная строка
И я ее исправил.

Багатогранна творчість Федора Тарасенка поєднує різні тематичні напрями. У його доробку є вірші, присвячені родині, всеосяжному коханню, рідному Старобільську та мудрим наставникам, серед яких І.М. Світличний. Особливе місце у поезії літератора займає любов до України:

Ах, Украина, ты на свете есть
И от души тебе я благодарен,
За синеву безоблачных небес
И за любовь, что ты народу даришь.

Молодь Луганського національного університету імені Тараса Шевченка була вражена відвертістю поета, глибиною його поетичної думки та мелодійністю віршів. На заході були присутні заступник начальника Старобільського ВП ГУНП підполковник поліції Воронкін Євген Володимирович та мешканці Старобільщини, які захоплюються творчістю свого земляка. Під час зустрічі панувала творча атмосфера взаєморозуміння та натхнення, а дівчата, серед яких студентка ІІ курсу спеціальності «Маркетинг» Інна Сало та студентка І курсу спеціальності «Економіка» Аліна Олійник прочитали вірші та побажали літератору плідної роботи та незламності духу. Натомість літератор подарував бібліотеці університету власну збірку поетичних творів.

Зустрічі з видатними талановитими особистостями відкривають широкі можливості для формування покоління сучасної, розвиненої молоді. Приклад Федора Тарасенка доводить, що для сильної людини всі труднощі здоланні:

Я живу, это значит – дышу,
Вижу солнца на небе разливы.
Только вот по земле не хожу,
Но душой несказанно счастливый.

Олег Черниш, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019