Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Перші кроки Майстра

Майстерність студента ЛНУ імені Тараса Шевченка викликає захоплення.

Під час захисту творчих та магістерських робіт на спеціальностях «Образотворче мистецтво» та «Декоративно-прикладне мистецтво» особливий інтерес та захоплення у глядачів і членів комісії викликала творча робота Романа Савченка – декоративне оформлення інтер’єру.

Представлені Романом Савченко до захисту фрагменти гіпсового орнаментованого декору – це результат його великої практичної роботи. Роман Савченко, луганчанин, син священнослужителя був запрошений до робіт з оформлення трапезної Свято-Кирилівського чоловічого монастиря в Києві. Зроблені Р. Савченко рослинні орнаменти, що обрамляють ікони і розмежовують стіни і стелю; колони з виноградом, які розташовані обабіч дверей трапезної, арки над дверима з зображенням птаха вже прикрашають трапезну київського монастиря. Більше 3-х місяців у Романа пішло на створення моделей з пластиліну, силіконових форм, відливання з гіпсу та монтування орнаментованого декору.На створення гіпсового декору автором було витрачено більше 500 кілограмів гіпсу. Загальна довжина роботи – 54 метри.

Творча робота Р. Савченко тісно переплелася з магістерськім дослідженням, тема якого «Прийоми декорування інтер’єру об’єктів православної архітектури засобами декоративної пластики», де автор достатньо фундаментально висвітлив теоретичні проблеми декорування культових споруд.

Ми пишаємося талантом, високим рівнем майстерності нашого випускника, робота якого вже сьогодні стала культурним надбанням нашої країни.

Артур Ароян,
доцент кафедри образотворчого мистецтва
та професійної майстерності

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019