Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Відзначення Дня соборності

Студенти ЛНУ імені Тараса Шевченка приєдналися до відзначення Дня соборності України.

В історії українського державотворення існують визначні дати, які стали переломними моментами у національному самоусвідомленні нашого народу. Основа державності, якої протягом століть намагалися позбавити українську націю поневолювачі, набувала цілком ясних образів, стаючи метою споконвічної боротьби та прагнень видатних діячів культури, науки та хоробрих воїнів.

Студенти Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, усвідомлюючи власну роль у розвитку європейської країни, поважають багатовікові прагнення нашого народу та спрямовують  свої зусилля задля примноження досягнень української держави, її розвитку й гідного представлення на міжнародній арені. Молодь навчального закладу активно бере участь у культурно-просвітницьких заходах, демонструє повагу до державних цінностей та є гідними представниками незалежної нації.

Напередодні Дня соборності України, студенти ЛНУ імені Тараса Шевченка відвідали Старобільську районну державну адміністрацію, де відбувся історичний екскурс та перегляд документального кінофільму, присвяченого об’єднанню УНР і ЗУНР. На заході разом зі студентської молоддю були присутні учні загальноосвітніх навчальних закладів міста.

news_jun_2017_20_1

Заступник директора з наукової роботи Луганського обласного краєзнавчого музею Т.В. Коновалова виступила з доповіддю про історію становлення української держави. Дослідниця наголосила на важливих етапах розвитку нашої Батьківщини, згадала сумні події та яскраві перемоги, які супроводжували український народ протягом століть. Наприкінці розповіді, Тетяна Володимирівна висловила надію, що зусилля видатних співвітчизників, які присвятили своє життя здобуттю Україною незалежності, будуть гідно оцінені сучасним поколінням.

Голова Старобільської районної державної адміністрації А.І. Гаркавий звернувся до присутніх, згадуючи трагічні події останніх років. Він наголосив, що молодь – це творці майбутнього нашої держави, а тому знання з історії є вкрай необхідними для осмислення сучасних реалій.

news_jun_2017_20_4

ХХ століття здається далеким та недосяжним, але перипетії, які відбувалися у минулому, тісно пов’язані з сьогоденням. Суспільно-політична ситуація в країні вимагає розсудливості, віри та самопожертви від кожного з нас. Присутні на заході вшанували хвилиною мовчання пам’ять героїв, загиблих на Сході України та воїнів, яким держава завдячує свободою й незалежністю. А згадавши 1990 рік, коли активісти утворили живий ланцюг від Києва до Львова, молодь Старобільщини об’єдналася, тримаючись за руки, вкотре нагадавши,  що єдність – запорука успіху.

У святкову годину традиційно вшановують видатних постатей України, які своїм прикладом надихають покоління, закликають до боротьби та позитивних змін. Захід продовжили флеш-моб на центральній площі та покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку.

День соборності України – це привід замислитися над вічними цінностями, проблемами, які століттями турбували наш народ. Мрія, до якої історично прагнули українці, здійснилася, і сьогодні майбутнє нашої держави залежить тільки від нас.

Олег Черниш, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019