Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Засідання ректорату

У ЛНУ імені Тараса Шевченка відбулося планове засідання ректорату.

На порядку денному розглядалося два основних питання:

  • про стан і перспективи розвитку навчально-наукового інституту культури і мистецтв;
  • про стан і перспективи розвитку факультету іноземних мов.

З доповіддю про стан і перспективи розвитку навчально-наукового інституту культури і мистецтв виступила І.О. Сташевська. Заслухавши та обговоривши доповідь директора начально-наукового інституту культури і мистецтв, ректорат відзначив, що інститут здійснює підготовку фахівців із семи спеціальностей за трьома освітньо-кваліфікаційними рівнями.

Завдяки цілеспрямованій адресній профорієнтаційній роботі в Луганській, Донецькій, Полтавській, Запорізькій, Дніпропетровській та Львівській областях у 2016 році в інституті поліпшилися показники набору студентів порівняно з попереднім роком.

Результатом наукової роботи викладачів інституту в минулому навчальному році стало проведення багатьох міжнародних та всеукраїнських наукових заходів, серед яких щорічна Міжнародна науково-практична конференція „Мистецька освіта в контексті глобалізації та полікультурності”, Всеукраїнська конференція молодих вчених „Мистецька освіта та естетичне виховання молоді”, регіональна науково-практична конференція „Творчі пошуки в галузі мистецтва та художньої освіти: традиції, сучасність та перспективи”. Відбулися захисти докторської та кандидатської дисертацій, видання збірника наукових праць „Вісник ЛНУ імені Тараса Шевченка: педагогічні науки (мистецька освіта: теорія, історія, практика)”. Викладачі взяли участь у 13 наукових і науково-практичних конференціях різного рівня.

Результатами організації наукової роботи студентів є публікація статей і тез, видання збірника наукових праць молодих учених „Художня освіта та естетичне виховання молоді”. Студенти взяли участь у ІІ турі Всеукраїнської олімпіади з культурології та з образотворчого мистецтва.

Триває наукова та творча співпраця викладачів інституту з Університетом ім. Яна Кохановського (м. Кельце, Польща); Музичною академією Університету Східного Сараєва (Боснія і Герцеговина); Поморською академією (м. Слупськ, Польща), Академією Ігнаціанум (м. Краков, Польща).

Успіхи студентів підтверджують їх перемоги на всеукраїнських і міжнародних творчих конкурсах в Україні та зарубіжжі: у Харкові, Запоріжжі, Ужгороді, Ніжині, м. Солець-Здруй. Студенти-баяністи ІКМ взяли участь у ІV міжнародному марафоні баянно-акордеонної музики в м. Київ. Про авторитет викладачів підрозділу свідчать запрошення їх до роботи як членів журі на всеукраїнських і міжнародних творчих конкурсах та голів державних екзаменаційних комісій у мистецьких коледжах.

Незважаючи на значні досягнення, в діяльності інституту існують певні труднощі, що потребують вирішення.

З  доповіддю про стан і перспективи розвитку факультету іноземних мов виступив І.М. Карпенко. Заслухавши й обговоривши доповідь декана факультету іноземних мов, ректорат відзначив, що навчальний процес у структурному підрозділі організовано, відповідно до чинних навчальних планів і програм і затверджених графіків навчального процесу. У 2016 – 2017 навчальному році відбулося поступове зростання контингенту студентів, серед яких є представники іноземних держав.

У квітні 2016 р. на факультеті було проведено VІ Міжнародну науково-практичну конференцію „Україна-Китай: діалог культур” та Міжнародну науково-практичну конференцію „Сучасні тенденції сходознавства”, за наслідками яких видано збірник матеріалів.

З рекламно-профорієнтаційною метою викладачі відвідували школи м. Полтави, Луганської та Донецької областей, проведено кілька Днів відкритих дверей (лютий, березень, квітень, листопад, грудень). Факультет брав участь у виставках-презентаціях „Полтавський абітурієнт – 2016” та „Полтавський абітурієнт – 2017”.

Виховна діяльність на факультеті відбувається у взаємодії з Полтавською обласною науковою бібліотекою ім. І. П. Котляревського, академічним українським музично-драматичним театром ім. М. В. Гоголя, обласним управлінням культури та ін. Студенти відвідують театральні вистави, концерти, виставки, музеї; узяли участь у святкуванні Дня міста, Міжнародного Дня Миру, Дня студента, Дня українського козацтва, Дня української писемності, презентації книг луганських і полтавських письменників і журналістів.

Серед перспективних напрямків діяльності факультету є поступове збільшення контингенту студентів за рахунок просування рекламно-профорієнтаційних послуг у нові регіони, комплектація кафедр досвідченими викладачами англійської, французької, німецької, іспанської мов, а також активізація науково-дослідної роботи студентів, зростання кількості залучених до підготовки наукових проектів, участі в конкурсах і олімпіадах.

Ректорат відзначив певні проблеми в діяльності факультету, вирішення яких дозволить покращити ефективність організації навчального процесу.

Олег Черниш, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019