Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Тренінг «Принцип «Не нашкодь»

Викладачі ЛНУ взяли участь у тренінгу «Принцип «Не нашкодь»: аналізуємо->діємо->змінюємо».

В рамках освітнього проекту, з метою підвищення ефективності програм допомоги та розвитку, 25-26 листопада 2016 р. у м. Старобільськ відбувся тренінг «Принцип «Не нашкодь»: аналізуємо->діємо->змінюємо» від Консорціуму із удосконалення менеджмент-освіти в Україні (CEUME) за підтримки «Української ініціативи зміцнення громадської довіри (UCBI)» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

У якості тренерів були залучені доценти кафедри соціальної педагогіки ЛНУ імені Тараса Шевченка – Наталія Анатоліївна Литвинова та Світлана Володимирівна Тунтуєва. Активними учасниками виступили представники державних, громадських й міжнародних організацій, викладачі кафедри соціальної педагогіки К.О. Дуванська, О.І. Мальцева, Н.Л. Отрощенко, Я.І. Юрків і кафедри психології Т.В. Федотова, А.О. Назмієв.

Перед тренерами стояла нелегка задача – навчити представників місцевої влади, освітян та НГО, які працюють в східних областях та вирішують специфічні проблеми, застосовувати на практиці принцип «Не нашкодь».

Після низки обговорень, аналізу та виконаних вправ група дійшла висновку, що люди не можуть бути роз’єднувачами чи об’єднувачами, це їх дії та поведінка є роз’єднувачами та об’єднувачами. Отримані техніки з арсеналу «Не нашкодь»: аналіз роз’єднувачів та об’єднувачів, профіль критичних деталей, врахування наслідків від переданих ресурсів та прихованих етичних меседжів сприятимуть миротворчому процесу та підвищенню ефективності програм подолання наслідків конфлікту на сході України.

За інформацією Я.І. Юрків

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019