Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

День Гідності та Свободи

Студенти та викладачі ЛНУ імені Тараса Шевченка відзначили День Гідності та Свободи.

Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції –Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності.

21 листопада – це, перш за все, можливість вшанувати всіх, хто ціною своїх життів, своєю силою, терпінням і вірою у перемогу справедливості відстоювали та продовжують відстоювати гідність українського народу, його свободу.

Сьогодні в ЛНУ імені Тараса Шевченка відбувся мітинг на честь відзначення Дня Гідності та Свободи. Викладачі та студенти зібралися  біля стенду-меморіалу загиблим в АТО героям Старобільщини, де знову пригадали події , під час яких  українці продемонстрували свою європейськість та гідність.

Під час мітингу з промовою виступив ректор університету С.В.Савченко. Він наголосив на тому, що все почалося зі студентства і усвідомленням того, що ми єдиний народ, єдина нація. «Без свободи, за яку ми зараз боремося, не має майбутнього ні в кожного з нас окремо, ні в нашої країни в цілому», − зауважив Сергій Вікторович.

На заході були присутні і почесні гості, серед яких учасник військових дій у зоні АТО В.В. Малахов, військовослужбовець ЗСУ, капітан М.М.Федорук та волонтер, учасник Майдану В.О.Вінник.  «Саме від вас та ваших дій залежить майбутнє країни», − зазначив В.В.Малахов, і наголосив, що ми обов’язково переможемо в боротьбі за перемогу.

Від студентів ЛНУ імені Тараса Шевченка до усіх присутніх звернулася студдекан Навчально-наукового інституту історії, міжнародних відносин і соціально-політичних наук Анастасія Руднєва.  «Ніщо не падає з неба просто так, і ми повинні багато працювати аби створити ту країну, за яку ми боремося зараз. Як би нам тяжко не було, ми повинні пам’ятати, що праця завжди винагороджується. І я вірю, я знаю, що одного ранку ми всі прокинемося у мирній країні і повернемося додому – до Луганська та Донецька»,  − сказала студентка.

В пам’ять про всенародних героїв, які загинули у зоні АТО за свободу і територіальну цілісність України, до стенду-меморіалу було покладено квіти та вшановано пам’ять всіх загиблих героїв Майдану та воїнів-захисників  хвилиною мовчання.

Для кожної людини, яким не був би її світогляд, свобода – це те, що належить нам від народження і ніхто не має права відібрати її в нас проти нашої волі.

Ірина Бахмет, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019