Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Супервізія

Супервізія для психологів та соціальних педагогів Старобільська.

У жовтні 2016 року в Центрі психосоціальної адаптації відбулись зустрічі супервізійних груп для психологів та соціальних педагогів міста Старобільська. Супервізором виступив Антон Назмієв, аспірант кафедри соціальної педагогіки, голова сектору «Психологічної та соціальної підтримки» студентського самоврядування Навчально-наукового інституту педагогіки і психології, психолог Центра психосоціальної адаптації.

Супервізія – поки що малорозвинена в нашій країні галузь психологічної діяльності. Супервізія – це спостереження більш досвідченого колеги за роботою психолога, терапевта, викладача; обговорення сильних і слабких сторін, виправлення виниклих помилок.

Для повноцінного розуміння будь-якого процесу необхідна присутність, участь іншого, інакше фахівець опиняється в замкнутому колі власних думок і почуттів, що може призвести до нервового зриву чи навіть до серйозного психічного розладу.

Серед психологів та соціальних педагогів найбільш часто спостерігається емоційне вигорання як захисний механізм психіки від надмірних навантажень. Супервізія допомагає фахівцю справитися з цими проблемами. Яким би професійним не був фахівець, він перш за все людина і йому ніколи не завадить допомога та підтримка колег.

За інформацією Навчально-наукового

інституту педагогіки і психології

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019