Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

АВТОтиждень

У  Регіональному центрі професійної освіти ЛНУ імені Тараса Шевченка пройшов «АВТОтиждень та Тиждень безпеки руху».

В рамках Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху, проголошеного Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 10.05.2010 р № 64/255, з 24 по 28 жовтня 2016 року у відокремленому підрозділі «Регіональний центр професійної освіти Луганського національного університету імені     Тараса Шевченка»(Старобільське відділення) пройшов «АВТОтиждень та Тиждень безпеки руху».  Головною метою проведення цього заходу є підвищення рівня підготовки учнів, покращення якості викладання, активізації навчально-виховної роботи у відділенні, підвищення стійкості професійного інтересу, поширення прогресивного педагогічного досвіду викладачів та майстрів виробничого навчання транспортних дисциплін.

Розпочався тиждень з презентацій та виставок стіннівок, присвячених «Дню безпеки дорожнього руху».

25 жовтня майстер виробничого навчання з практичного водіння Луганський О.В. провів відкритий урок виробничого навчання за темою: «Початкові вправи з водіння в умовах маневрового майданчика ( Посадка на робочому місці водія. Ознайомлення з органами керування, контрольно-вимірювальними приладами і сигналізації автомобіля та правила користування ними. Прийоми дій органами керування і сигналізації)».

  26 жовтня в рамках проведення конкурсу «Кращий за професією водій автотранспортних засобів категорії «С», був проведений перший (теоретичний) етап конкурсу, в якому взяли участь учні груп 3-Т (професія «Тракторист-машиніст»), 2-Ак (професія «Машиніст кранів автомобільних»), 3-Д (професія «Слюсар з ремонту автомобіля») та групи 3-Б (професія «Електромонтер з ремонту електрообладнання»). Учасники конкурсу виконували тестові завдання, де показували свої знання з правил та безпеки дорожнього руху (максимальна кількість балів – 10.  Кількість тестових запитань в білеті – 20).

 За підсумками виконаних завдань було обрано чотири учні (Череменко Сергій,   Овчинніков Владислав, Ткачов Дмитро та Беседа Дмитро), які показали кращі результати з практичної частини.

 27 жовтня о 10-00 розпочався другий (практичний) етап конкурсу, де учні мали можливість продемонструвати  свої вміння керувати автомобілем. Вправи виконувалися на автомобілях марки Зил – 131. Учасникам було запропоновано наступна послідовність проведення конкурсу:

 1. В автомобіль сідають конкурсант та інструктор.
 2. Суддя знаходиться перед автомобілем.
 3. Учень перевіряє органи керування.
 4. За вказівкою інструктора учень запускає двигун.
 5. Учень та інструктор інформують суддю про готовність до руху.
 6. За сигналом судді учень вмикає передачу і починає рух.
 7. Після виконання конкурсного завдання учень зупиняє двигун, вмикає 1-шу передачу, встановлює автомобіль на стоянкове гальмо.
 8. З дозволу інструктора учень виходить з автомобіля.
 9. Суддя зупиняє час в момент закриття дверей автомобіля.

Кожному учаснику був наданий маршрутний лист із завданням.

За підсумками двох етапів був обраний переможець. Ним став Череменко Сергій – учень групи 3-Т, який набрав:

 • Теоретична частина – 19 балів
 • Практична частина – 22 бали
 • Загальна кількість – 41бал

28 жовтня перед майбутніми водіями виступив інспектор сектора Старобільського відділу поліції, лейтенант Точилкін Михайло Ігорович, який провів бесіду «Правила безпеки дорожнього руху». Цього дня учні дізналися про чинні Правила дорожнього руху України зі змінами і доповненнями. Особливу увагу звертали на дотримання швидкісного режиму, правила виконання безпечного обгону транспортних засобів, уведення нових знаків, зміни в нанесенні дорожньої розмітки, введення нових термінів тощо. Проте не тільки правила хвилювали слухачів. Багато питань було пов’язано з покращенням автомобільних доріг у нашій країні, фінансуванням дорожніх організацій, відсутністю нової техніки, кваліфікованих дорожніх спеціалістів.

 За інформацією відокремленого підрозділу
«Регіональний центр професійної освіти
Луганського національного університету
імені Тараса Шевченка»

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019