Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

«Луганщина – земля українська»

У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Г.П. Котляревського відбулася презентація нової книги О. І. Неживого «Луганщина – земля українська».

О. І. Неживий – відомий вчений, письменник, публіцист. Професор, доктор філологічних наук виступив із захоплюючою розповіддю про свою роботу перед викладачами і студентами факультету іноземних мов та Інституту культури та мистецтв нашого університету.

Кожна нова книга О. І. Неживого – це помітна подія в культурному житті і луганського краю, і України загалом. Змінюється проблематика його книг, але залишається єдиною їх тема – велика і мала Батьківщина в постатях видатних вчених, письменників, поетів, педагогів-патріотів України.

Сучасній молоді потрібні справжні святині, високі ідеї, приклади самовідданого життя і праці на користь своєї Батьківщини. Любити Батьківщину треба з відкритими очима, бачити в ній святе і грішне, хороше і погане, світле й темне. Нам усім зараз потрібна правда, тобто повне, чесне, абсолютне знання про себе і суспільство, про історію і майбутнє. «Одна з причин нинішнього конфлікту на сході України – відсутність правди, незнання правди, боязнь правди», – стверджує професор О. І. Неживий.

Заслуга О. І. Неживого в тому, що він несе своє знання про Луганщину по всій Україні, допомагає долати негативні стереотипи, упередження, ставлення, неправильні оцінки щодо цього краю та його жителів. Хороша книга згущую думку. Говорить більше ніж у ній написано, бо вона будить зустрічну думку читача, активізує в ньому самостійну розумову й духовну діяльність – визначає декан факультету іноземних мов І. М. Карпенко. – Книга О. І. Неживого «Луганщина – земля українська» дуже потрібна і тим, хто вчиться, і тим, хто вчить, в ній закладено великий катарсичний потенціал для усіх нас.

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019