Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Науково-практична конференція

У Луганському національному університеті освітяни обговорили питання трансформації системи вищої освіти.

Сучасна ситуація в Україні вимагає певного реформування системи освіти. Інформаційні виклики сьогодення передбачають впровадження інноваційних технологій в навчально-виховний процес, що забезпечить формування особистості, яка зможе об’єктивно сприймати реальність та бути незалежною від  зовнішніх маніпулювань.

Науково-практична конференція «Трансформація національної системи вищої освіти України в умовах зовнішніх викликів» відбулася в ЛНУ імені Тараса Шевченка за сприяння науково-дослідного центру «Управління якістю освіти», Національної академії педагогічних наук України та науково-дослідного центру проблем соціальної педагогіки та соціальної роботи.

В роботі конференції взяли участь близько 100 науковців з різних регіонів України. Освітяни з Харкова, Слов’янська, Старобільська, Лисичанська, Сєвєродонецька, Кремінної,  Полтави, Києва, Миколаєва, Одеси, Івано-Франківська, Тернополя, Чернігова, Черкас, Кропивницького та Дніпра узагальнили набутий досвід, поділилися теоретичними й практичними результатами наукової діяльності та мали можливість обговорити актуальні питання трансформації системи вищої освіти України в умовах зовнішніх викликів.

З привітальним словом до присутніх звернулися ректор ЛНУ імені Тараса Шевченка С.В. Савченко та проректор з науково-педагогічної роботи О.І. Бабічев. Вони наголосили на актуальності змін в системі освіти в сучасних умовах та розповіли про реалізацію концепції національно-патріотичного виховання у ВНЗ.

З доповіддю «Про завдання університету в умовах інформаційних викликів та пропаганди» виступила директор навчально-наукового інституту педагогіки і психології О.Л. Караман, яка розповіла про роль освіти в умовах гібридної війни та способи протидії негативному інформаційному пливу на свідомість та психіку особистості. «За 3 роки, в умовах вимушеної евакуації, наш університет став центром розвитку регіону – освітнього, наукового, соціокультурного, інформаційного. За цей час накопичено досвід, проведено Міжнародні і Всеукраїнські науково-практичні конференції, видано багато матеріалів за їх результатами», ‒ підсумувала директор.

Робота конференції була організована за декількома напрямами, серед яких: становлення і розвиток національної системи вищої освіти України в умовах боротьби за незалежність і суверенітет; трансформація змісту і технологій вищої освіти в контексті інформаційних викликів та пропаганди; європейський вибір України та модернізація вищої освіти; шляхи реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання дітей і молоді у вищих навчальних закладах та інститутах громадянського суспільства.

Зі своїми доповідями виступили викладачі Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Освітяни розглянули проблеми дошкільної освіти, аспекти професійної підготовки вчителів початкової школи, особливості профорієнтаційної роботи соціальних педагогів та психологічну допомогу студентам в процесі адаптації до ВНЗ.

Особливе місце в роботі конференції посіли результати наукових досягнень викладачів та студентів нашого університету, серед яких збірник «Науковий пошук молодих дослідників», науково-фахове видання «Вісник Луганського національного університету імені Тараса Шевченка» та журнал «Освіта та педагогічна наука».

news_okt_2016_21_13

Наприкінці науково-практичної конференції ректор ЛНУ імені Тараса Шевченка С.В. Савченко акцентував увагу на ролі наукового пізнання у житті людини та важливості продовження досліджень: «Необхідно більш детально вивчати проблеми адаптації та соціалізації особистості в умовах гібридної війни, оскільки наш університет знаходиться в зоні воєнного конфлікту».

Олег Черниш, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019