Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

«Старший брат»

Студенти університету взяли участь у програмі наставництва «Старший брат».

«Старший брат» – програма, яка створена з метою підтримки дітей, батьки яких загинули під час військових подій на Сході України. Гранд на участь в програмі наданий Львівською освітньою фундацією.

Програма передбачає роботу за такими напрямками:

  • освіта – допомога дитині у виконанні домашнього завдання, відвідування різних гуртків;
  • дозвілля – спільне проведення часу, активний відпочинок, культурно-просвітницька діяльність;
  • мистецтво – розвиток навичок, які раніше дитина не мала можливості розкрити.

За ініціативи студентської соціальної служби ЛНУ імені Тараса Шевченка Марія Кіріченко та Людмила Смитаніна, стали наставниками для Валерії Куліш – доньки загиблого учасника АТО Івана Куліша. Наставник – це відповідальний волонтер, який, не маючи спеціальних знань у галузі психології та педагогіки, приділяє увагу й перебуває разом з дитиною. «Свій час з Валерією ми плануємо самі: разом виконуємо домашнє завдання, мандруємо, відвідуємо кінотеатри», – зазначила Марія Кіріченко.

З метою освітньо-культурної підтримки наставників, які залучені у програму, та  ознайомлення з особливостями волонтерської діяльності у Львові відбулися дві зустрічі, де  були проведені майстер-класи для дітей, що включали виготовлення прикрас зі стрічок, піскова анімація, роботу з карамеллю, візити у цікаві місця Львова. З 14 по 16 жовтня проходив «Осінній вікенд», учасники якого мали змогу познайомитися з містом Лева у трьох напрямках: мистецький, природознавчий та історичний.

Головне завдання програми «Старший брат» – створення позитивної атмосфери навколо дитини, соціалізація та адаптація її до умов сучасності. Це є запорукою розвитку держави та успішного подолання наслідків психотравмуючих подій.

Олег Черниш, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019