Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Участь у серії майстер-класів

Майбутні психологи ЛНУ взяли участь у серії майстер-класів з арт-терапії, які проходили на базі університету.

Студенти 1-2 курсів спеціальностей «Психологія» та «Практична психологія» Навчально-наукового інституту педагогіки і психології  взяли участь у серії майстер-класів з арт-терапії, які проходили на базі Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Ведучим майстер-класів став магістрант спеціальності «Психологія», лаборант кафедри психології Олексій Шальнєв.

Арт-терапія – це особлива форма психотерапії, психокорекції та розвитку особистості, заснована на творчому самовираженні за допомогою різних видів мистецтва (живопис, ліплення, музика, танець, театр).

Арт-терапія є відносно новою галуззю психотерапії, але відрізняється своєю продуктивністю та показовістю. Арт-терапевтичні технології широко використовуються при роботі з дітьми і дорослими, що пережили насильство. Окрім цього, цей метод є одним з найдієвіших у наданні психологічної допомоги людям, які отримали психологічну травму під час конфлікту на сході України. Тематика проведених тренінгів охопила найбільш актуальні проблеми сучасної молоді, що проживає в зоні проведення АТО.

Під час майстер-класу студенти мали можливість опрацювати основі методи роботи з таких видів арт-терапії:

  • Терапія кольором
  • Пісочна терапія
  • Кіно-терапія
  • Казкотерапія

Відвідування майстер-класів допомогло студентам-психологам поринути у світ психотерапії, відчути себе як у ролі тренера, так і у ролі клієнта,  краще пізнати свій внутрішній світ, віднайти ресурси для вирішення особистісних та міжособистісних проблем, дізнатись про способи запобігання емоційного вигорання.

Крім того, студенти-першокурсники мали змогу ближче познайомитися  як між собою, так і з товаришами з другого курсу, що, безумовно, стало значним кроком до успішної адаптації до навчання в університеті.

Усі учасники задоволені участю в заході і прагнуть якомога скоріше використати отримані знання в практичній роботі.

За інформацією Навчально-наукового
інституту педагогіки і психології

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019