Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Виховна година

В університеті пройшла виховна година, присвячена 150-річчю від дня народження Михайла Грушевського.

Захід під назвою „Великий Українець – історик, політик, президент” об’єднав студентів факультету української філології та соціальних комунікацій та навчально-наукового інституту торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму.

„Не випадково епілогом до відкриття зустрічі було обрано цитату з творів видатного історика про те, що завдяки історичній пам’яті людина стає особистістю, народ – нацією, країна – державою, бо ці слова актуальні і сьогодні”, – зауважив один із організаторів кандидат історичних наук, доцент Михайло Чумак.

Михайло Грушевський – учений світового рівня, творча спадщина якого вражає своїм тематичним діапазоном, енциклопедичністю, фундаментальністю, перший фактичний президент України. Своєю працею вчений закладав мiцнi підвалини української державності, про що яскраво свідчать слова Великого Українця: „Мусимо жертвувати всім, щоб урятувати найдорожче в цей момент: самостійність і незалежність нашого народу”.

Видатний історик і державотворець був переконаний, що український народ належить до …європейського кругу не силою тільки історичних зв’язків…, а й самим складом народного характеру.

За інформацією заступника декана
з соціально-гуманітарної роботи
ФУФСК Н.М. Карлової

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019