Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Сесія для магістрантів

У Навчально-науковому інституті педагогіки і психології розпочалася сесія для магістрантів спеціальності «Соціальна робота. Соціальна педагогіка. Практична психологія».

На заняття зібралося понад 50 осіб з 74, що були зараховані у 2016 році. З них – 20 військовослужбовців – учасників бойових дій та антитерористичної операції.

Першу лекцію на тему «Соціальна робота як вид професійної діяльності, наука та спеціальність» прочитала Олена Караман, директор Інституту педагогіки і психології, професор кафедри соціальної педагогіки.

Лекція проходила в онлайн-режимі, що дозволило студентам, які з поважних причин не змогли прибути на сесію, прослухати її в реальному часі в мережі Інтернет.

На заняття завітали гості – делегація з представників Верховної ради України, Міністерства освіти і науки України, Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, що перебувала в університеті в рамках проведення виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти в Луганській області.

Зміст лекції було спрямовано на оволодіння основами майбутньої професії. Магістранти дізналися про актуальність соціальної роботи в Україні, феномен соціальної роботи як міждисциплінарної галузі знань та виду практичної діяльності, історію розвитку соціальної роботи,  проблемне поле соціальної роботи, групи клієнтів соціальної роботи, систему соціальних служб в Україні.

Як галузь наукового знання соціальна робота була розкрита через її обʼєкт, предмет, методи дослідження, принципи, закономірності, теоретичні моделі, понятійно-категоріальний апарат та  місце в системі наук.

Наразі спеціальність «Соціальна робота. Соціальна педагогіка. Практична психологія» є дуже актуальною в нашому регіоні, адже соціальної, соціально-педагогічної та психологічної допомоги потребують майже всі категорії населення, що опинилися в зоні проведення АТО.

Особливою категорією клієнтів соціальної роботи є військовослужбовці й звільнені з військової служби, учасники бойових дій та АТО, які зазнали психологічних травм внаслідок інтенсивних бойових дій, застосувань важкої зброї, тактики дій повних бойових підрозділів, а також довготривалий час перебування в зоні АТО.

Тому найбільш зацікавленими в оволодінні професією виявилися магістранти з числа  військовослужбовців, адже в процесі підготовки вони отримають необхідний багаж знань та практичних умінь соціально-психолого-педагогічної роботи з собі подібними.

За інформацією Навчально-наукового
інституту педагогіки і психології

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019