Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Лекція про творця української держави

В університеті пройшла лекція, присвячена 150-річчю від дня народження Михайла Грушевського – творця української держави.

Як би хотілося мені стати ватажком
хлопців українських!
Робитиму для цього все, що зможу!
Може, Бог мені і допоможе!

М. Грушевський

М.С. Грушевський – видатний український учений, громадський і державний діяч, який став символом української нації у ХХ ст.  Він є автором фундаментальної «Історії України-Русі», що є першим в українській історіографії монументальним дослідженням становлення української нації.

Однією з провідних лiнiй концепції національного державотворення М.Грушевського є ідея соборності українських земель. Його тривала подвижницька праця у Галичині i Надднiпрянщинi, у Львові i Києві стала живим уособленням єднання західних i східних теренів України.

З постаттю М. Грушевського пов’язане становлення народної освіти на Донеччині. Хрещеник та племінник  видатного ученого – Сергій Григорович Грушевський був першим професором історії Донецького інституту народної освіти, з якого починається історія ЛНУ імені Тараса Шевченка.

Сергій Григорович довгий час очолював факультет соціального виховання та був професором кафедри класової боротьби й основним розробником проекту створення Наукового товариства на Донеччині в м. Луганськ.

З метою вшанування та утвердження традицій боротьби за незалежність і територіальну цілісність України в ЛНУ імені Тараса Шевченка відбулась лекція присвячена 150-річчю від дня народження Михайла Грушевського.

З вступним словом до студентів звернувся завідувач кафедри історії України, кандидат історичних наук М.Т. Вихватенко. Він акцентував увагу на значенні діяльності М.С. Грушевського для становлення української держави.

Про наукову діяльність видатного громадського діяча та його життєвий шлях розповіли  кандидат політичних наук А.О. Сичова та студентка 2 курсу Шевцова Євгенія.

Студенти навчально-наукового інституту історії, міжнародних відносин і соціально-політичних наук підготували змістовні доповіді про наукові доробки та досягнення М.С. Грушевського у державотворчій діяльності.

Кожне покоління, кожна нація пишається своїми видатними людьми, які задають тональність життя суспільства, постійно підіймають планку суспільних діянь і прагнень. М.Грушевський належав до тих видатних особистостей, які сповна пізнали велич й насолоду тріумфу i гіркоту поразки, але до кінця залишилися вірними ідеї усього життя.

Олег Черниш, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019