Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Виїзне засідання

Сьогодні відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти у Луганській області.

Участь у засіданні Комітету взяли народні депутати України, представники Комітету з питань науки і освіти, Міністерства освіти і науки України, національної академії наук України, районних закладів освіти та місцевого самоврядування.

На початку заходу відбулася зустріч членів Комітету Верховної Ради України з керівництвом Луганської області. Почесним гостям було презентовано досягнення навчальних закладів Луганщини. Чільне місце на презентації зайняв ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», директором якого є Г.М. Мінєнко. Вона розповіла  про хід і результати запровадження комп’ютерних технологій в освітньому закладі. Серед представлених експонатів були електронні матеріали з національно-патріотичного виховання, електронні підручники викладачів коледжу, представлений телекомунікаційний проект «Країна є – країна завжди буде».

Після зустрічі та презентації навчальних закладів відбулося засідання Комітету з питань науки і освіти «Про роботу органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування Луганської області щодо дотримання законодавства України про освіту для забезпечення функціонування та якості дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної та вищої освіти».

На початку засідання учасників привітали Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Володимирович Співаковський та Голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Григорович Гарбуз.  Вони привітали усіх присутніх та наголосили на важливості збереження людських ресурсів у регіонах, що є передумовою ефективного розвитку країни.

З доповіддю «Про роботу органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування Луганської області щодо дотримання законодавства України про освіту для забезпечення  функціонування та якості дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти» виступив директор Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації Юрій Вікторович Стецюк.  За його словами, Департамент освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації  спрямовує зусилля для успішного функціонування освітньої галузі в області. Директор розповів про особливості діяльності навчальних закладів на території Луганщини та етапи реформування освіти.

З концепцією нової української школи ознайомив присутніх заступник Міністра освіти і науки України П.К. Хобзей. Освітянин розповів про особливості роботи працівників освіти у Луганській області та зазначив, що одним із основних завдань школи є виховання вільних громадян, які здатні критично мислити.

news_sept_2016_28_4_5

На засідання виступили голова Попаснянської районної державної адміністрації-керівник районної військово-цивільної адміністрації Р.Г. Власенко, завідувач комунального дошкільного навчального закладу комбінованого типу № 26 «Світанок» відділу освіти Сєвєродонецької міської ради Н.А. Наумова, учитель початкових класів Лисичанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 М.О. Баннік, ректор Східноукраїнського національного університету імені В. Даля О.В. Паркуян. Освітяни акцентували увагу на реформуванні системи освіти, потребах та проблемах, що виникають під час здійснення навчального процесу, а також доповіли про результати наукової діяльності.

Голова Луганської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України С.В. Севрюк наголосив на необхідності підвищення соціально-економічного статусу працівників освіти та перегляду принципу нарахування субвенцій у зоні АТО.

6

Наприкінці засідання освітян привітав з професійним святом народний депутат України, голова наглядової ради ЛНУ імені Тараса Шевченка В.С. Курило. Він звернувся до Комітету Верховної ради з питань науки і освіти з проханням прискорити прийняття Законів України «Про освіту» та «Про професійно-технічну освіту», що дасть серйозний поштовх для реформ у всій системі освіти. Народний депутат наголосив на важливості комп’ютеризації навчального процесу та підтримки переміщених ВНЗ.

news_sept_2016_28_4_7

Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Володимирович Співаковський та Голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Григорович Гарбуз подякували усім присутнім та закликали до активної взаємодії.

Після зустрічі в Будинку культури заплановано візит представників Комітету з питань науки і освіти та інших почесних гостей до ЛНУ імені Тараса Шевченка.

Олег Черниш, прес-центр
ЛНУ імені  Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019