Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Екскурсія до собору

«Істфаківці» відвідали Свято-Миколаївський кафедральний собор. Екскурсія до собору була присвячена Дню хрещення Київської Русі.

Кафедра історії України спільно з директоратом інституту історії, міжнародних відносин і соціально-політичних наук організували екскурсію до Свято-Миколаївського кафедрального собору м. Старобільська. Подію було присвячено відзначенню Дня хрещення Київської Русі – України, крім того, вона стала складовою комплексу заходів, спрямованих на знайомство студентів 1–2 курсів з історією нашого міста.

Свято-Миколаївський собор є пам’яткою архітектури другої половини ХІХ ст. Його було побудовано в 1862 р. в ім’я Святителя Миколая Чудотворця в увічнення пам’яті померлого імператора Миколи І. Протягом існування радянської влади це було єдине місце в Старобільську, де проводили службу, решта храмів не працювала. Наступного року собор буде відзначати свій 155-річний ювілей.

«Я живу в Старобільську вже другий рік, однак у соборі була вперше. Було цікаво дізнатися про його історію, а також про інші церкви міста. Особливо мене зацікавила розповідь про підземні ходи, що їх з’єднували раніше. Це одна з найбільших загадок Старобільська», – поділилася враженнями студентка 2 курсу спеціальності «Історія» Діана Башкардіна.

Студенти отримали нову цікаву інформацію з історії християнства загалом та зокрема на Старобільщині, оглянули будову та оздоблення собору. Оскільки день екскурсії співпав з православним святом Воздвиження Хреста Господнього, окрему увагу було приділено його виникненню та особливостям відзначення в церкві.

За інформацією ННІІМВСПН

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019