Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Знайомство з історично-культурною спадщиною

Першокурсники Навчально-наукового інституту економіки та бізнесу ознайомилися з історично-культурною спадщиною нашого регіону.

Краєзнавству належить провідна роль у формуванні духовності, тому відвідування краєзнавчих музеїв є невід’ємною складовою освітнього процесу в нашому університеті.

Так, студенти І курсу Навчально-наукового інституту економіки та бізнесу ЛНУ відвідали Луганський обласний краєзнавчий музей. Співробітники музею підготували для студентів змістовну інформацію про становлення та розвиток Старобільщини, а також презентацію, присвячену 25-ій річниці Незалежності України «Україна від подиху століть до сьогодення».

За словами екскурсовода, Юлії Дем’янівни Чепурнової, на даний час у фондах музею зберігаються унікальні документи з історії міста і населених пунктів Старобільського повіту кінця XIX — початку XXI століть: свідоцтва, купчі, боргові розписки, які характеризують соціально-економічний розвиток міста і повіту.

Усього в музеї представлено 3 експозиції: історична, етнографічна та фауністична. Під час перегляду експонатів представлених у кожній з них, першокурсники дізнавалися багато нової та корисної для них інформації. Наприклад, під час перебування та перегляду експонатів мисливської фауни, студентам розповіли,  які з видів тварин давно зникли зі Старобільських степів. Або розповіли зворушливу історію про героїчні вчинки козаків і відомого та знатного в нашому краї Кіндрата Булавіна.

«Буремний Донбас: шлях до миру» – постійно діюча виставка в музеї, котра присвячена подіям АТО. Саме вона стала завершенням екскурсії організованої для наших студентів. Кожен з її експонатів – спогад страшних подій, які змушують замислитись над майбутнім і згадати минуле.

Ірина Бахмет, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019