Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Міжнародний день миру

21 вересня ЛНУ приєднався до святкування Міжнародного дня миру.

Міжнародний день миру відзначають у всьому світі з 1982 року за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН як день всесвітньої відмови від насильства і військової агресії. Це дає змогу привернути увагу до осмислення проблем миру, сприяє обміну інформацією та практичним досвідом діяльності по його досягненню.

Особливе значення святкування Дня миру має для ЛНУ імені Тараса Шевченка. Події на сході України не оминули жодного українця і стали причиною вимушеної евакуації ВНЗ. «Питання свободи та відзначення такого свята в усі часи було дуже актуальним. Пам’ятати про важливість миру треба постійно, а не лише тоді, коли військовий конфлікт та насилля вже відбуваються», – зазначив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, завідувач кафедри політології та правознавства В.І. Архіпов.

Про особливості дотримання миру та подолання насилля у світі нам розповів Валерій Іванович Архіпов, який здійснює ефективний моніторинг дотримання прав людини.

  • День миру вперше проголосив Папа римський Павло VI. На Вашу думку, чи здатна релігія подолати військову агресію та насилля?
  • Релігійні вірування базуються на справедливості, мирі, повазі до навколишніх людей. Тому однією з потужних сил, які сприяють встановленню спокою у світі є саме релігія.
  • Однією з провідних цілей ООН є подолання злиднів та загальне процвітання людства. Як Ви вважаєте, можливо досягти цієї мети чи це утопічна мрія?
  • Кожна людина сподівається на краще, спокійне життя. ООН – це майданчик, який сприяє встановленню справедливості та миру. Тому, мені здається, що ці цілі цілком реальні.
  • У призмі сучасних світових воєнних конфліктів наскільки реальним є встановлення миру чи, можливо, війна та кровопролиття – це реалії життя, які постійно будуть супроводжувати людство?
  • Історія людства пов’язана з військовими діями, особливо гостро цю проблему відчули в XX ст. Проблема війни та агресії є глобальною, у наш час навіть невеликий, локальний конфлікт може перерости у протистояння світових держав. Але потрібно прагнути до миру.
  • Що на Ваш погляд повинен зробити кожен з нас для встановлення миру та подолання насилля  в Україні та світі? Чи залежить це від кожного окремо?
  • Усі люди бажають миру. Кожен з нас повинен займати активну позицію, дотримуватися принципів чесності та справедливості. Це є запорукою щасливого та спокійного життя та впевненості у стабільному майбутньому.

21 вересня ООН закликає всі країни зупинити військові дії і хоча б на 24 години припинити проливати кров. Тільки мирні переговори та вирішення наявних проблем шляхом діалогу і компромісних рішень можуть дати відчутні результати і принести користь для всього людства. Маємо надію, що мир та добробут назавжди увійдуть в наше життя.

Олег Черниш, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019