Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Мир на Землі, Мир – в Україні!

Сьогодні для студентів Інституту педагогіки і психології було проведено захід, присвячений Міжнародному дню Миру «Мир на Землі, Мир – в Україні!».

Цей день відзначається в усіх країнах світу. Він встановлений резолюцією Генеральної Асамблеєї ООН 30 листопада 1982 року. Починаючи з 2002 року, Міжнародний День Миру щорічно відзначається 21 вересня.

Генеральна Асамблея ООН заявила, що День Миру буде відзначатися як день глобального припинення вогню і відмови від насильства та запропонувала всім державам і народам дотримуватися припинення воєнних дій протягом цього дня.

У 1986 році в цей день з ініціативи філософа-миротворця Шрі Чінмоя вперше пройшла символічна Хода Миру.

Тепер щороку в Міжнародний День Миру люди більш ніж у 100 містах по всьому світі беруть участь у Ході, висловлюючи безумовну підтримку миру в усьому світі.

Учасники Ходи несуть прапори Організації Об’єднаних Націй та своїх країн.

У 2014 році у багатьох містах світу Хода миру була присвячена миру в Україні, протестам проти війни на сході України. І сьогодні Хода пройде в деяких містах України.

Для нас же це нагода замислитися над тим, що є мир для нас, наших сімей, рідної Луганщини, України.

Якщо раніше побажання миру було банальним і звичним в наших тостах, вітаннях до Дня народження, різних свят, то тепер слово мир для кожного з нас набуває особливого значення, викликає внутрішні переживання, спогади про пережите в 2014 році, про втрати, що принесла нам сучасна війна.

Директор ІПП Караман О. Л. та заступник директора з соціально-гуманітарної роботи Пушко В. Ф. розповіли студентам про історію виникнення Дня Миру, про реальні події, які трапилися в м. Хіросімі після взриву атомної бомби; дівчинку Садако, яка боролася за своє життя і робила журавликів миру; події в Луганську 2014 року; евакуацію університету тощо.

Першокурсники переглянули відеороліки «В памʼять про Луганськ» та «Україна – понад усе», вшанували памʼять загиблих хвилиною мовчання.

Крім того, студенти розбилися на групи й намалювали картини «Мир очима студентів».

Усі вони виявилися зворушливими й патріотичними.

За інформацією Навчально-наукового інституту педагогіки і психології

 

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019