Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

«Донбас-Україна» підводить підсумки

Завершується вступ до ЛНУ через освітній центр «Донбас-Україна».

У зв’язку з підписанням Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права на здобуття освіти осіб, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції» було створено додаткові можливості щодо прийому на навчання до ВНЗ та отримання документа державного зразка про повну загальну середню освіту для осіб, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції . Це стало підставою створення освітнього центру «Донбас-Україна» – підрозділу Приймальної комісії ЛНУ імені Тараса Шевченка.

Освітній центр розпочав роботу 1 липня у консультаційному режимі, а з 12.07.2016 р. разом зі Старобільською спеціалізованою ЗОШ № 3 відбувся прийом заяв та проведення державної підсумкової атестації з української мови та літератури, історії України за спрощеною системою.

Працівники освітнього центру допомагали в оформленні документів вступникам, надавали рекомендації щодо вступу до ВНЗ, сприяли поселенню батьків та абітурієнтів на час проходження річного оцінювання та вступних випробувань у гуртожиток, в якому створено необхідні умови для проживання та відпочинку.

Загалом, в освітньому центрі «Донбас-Україна» було надано 530 консультацій абітурієнтам та зареєстровано більше 200 вступників, серед яких велика кількість є жителями Станично-Луганського та Попаснянського районів, м. Щастя, м. Луганськ, м. Ровеньки, м. Хрустальний і м. Алчевськ.

Абітурієнти, які мали документ про повну загальну середню освіту державного зразка, реєструвалися в освітньому центрі, подавали документи до приймальної комісії університету та складали вступні іспити відповідно до правил  прийому до ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка» на обрану спеціальність.

Вступникам, які встигли зареєструватися в освітньому центрі «Донбас-Україна» до 27 липня Міністерством освіти і науки України були надані бюджетні місця.

Найбільш затребуваними спеціальностями серед абітурієнтів стали: «Психологія», «Початкова освіта», «Соціологія», «Комп’ютерні науки та інформаційні технології».

Відкриття освітнього центру забезпечило доступність якісної освіти для мешканців Луганської та Донецької областей, та надало підтримку переміщеним з тимчасово окупованої території вищим навчальним закладам. «Я вважаю, що Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права на здобуття освіти осіб, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції» є важливим та необхідним, оскільки надає можливість доступу до навчання жителям тимчасово окупованих територій без складання ЗНО», – зазначила студентка І курсу, яка була зареєстрована в освітньому центрі «Донбас-Україна» і навчається на спеціальності «Біологія». Наразі у вступників розпочалися навчальні заняття.

Освітній центр «Донбас-Україна» продовжує свою діяльність у консультаційному режимі.

Олег Черниш, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019