Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Завершення прийому

20 серпня в ЛНУ імені Тараса Шевченка пройшло завершення прийому на заочну форму навчання.

Заочна форма навчання передбачає великий обсяг самостійної роботи студентів над навчальним матеріалом, участь в лабораторно-екзаменаційних сесіях, навчання без відриву від виробництва. Це вимагає більш відповідального підходу, ніж стаціонарне навчання, оскільки принцип отримання такої освіти полягає у пошуку потрібної інформації та самостійному  оволодінні нею.

У цьому році на базі повної загальної середньої освіти від випускників було прийнято 315 заяв, на базі молодшого спеціаліста – 438. Серед майбутніх абітурієнтів є і такі, які хочуть отримати другу вищу освіту. Переважно її прагне отримати той, хто вже працює за фахом і хоче продовження кар’єрного росту. Також серед студентів-заочників будуть і військовослужбовці Збройних Сил України, у яких є можливість отримати вищу освіту безкоштовно.

Олександр Капітула, проходить військову службу у десантно-штурмовій бригаді і цьогоріч виявив бажання стати студентом спеціальності «Соціальна робота» Інституту педагогіки та психології. «Оскільки проходжу військову службу на Старобільщині, то для отримання вищої освіти обрав саме ЛНУ імені Тараса Шевченка. Хоча про університет чув позитивні відгуки і вдома, в місті Дубно», – зазначив вступник.

Порівняно з минулим роком кількість абітурієнтів збільшилася. Перш за все,  це пов’язано з кропіткою працею педагогічного колективу університету та наданням можливості вступити до ВНЗ абітурієнтам з окупованих територій.

Випускникам шкіл, які проживають на непідконтрольній Україні території і населених пунктах, що розташовані поблизу від лінії зіткнення активно допомагає освітній центр «Донбас-Україна». Саме для таких абітурієнтів діє спрощена процедура вступу без результатів ЗНО, якою скористалися 34 особи, що виявили бажання навчатися на заочній формі. У тих, хто ще не встиг це зробити можливість стати студентом ЛНУ ще є, адже підрозділ приймальної комісії – освітній центр «Донбас-Україна» продовжує прийом документів від випускників із зони АТО та населених пунктів, що розташовані поблизу лінії зіткнення до 20.09.2016 р.

Найбільш затребуваними структурними підрозділами університету серед абітурієнтів є:  Інститут педагогіки і психології, Інститут історії, міжнародних відносин та соціально-політичних наук, а також Інститут фізичного виховання і спорту, саме до них було подано найбільшу кількість заяв.

Термін оприлюднення рейтингового списку вступників відбудеться 22 серпня. Саме тоді стане відомо, хто зможе отримати вищу освіту безкоштовно, а хто буде оформлювати контракт.

Прес-центр ЛНУ

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019