Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Комплексна польова практика

Студенти факультету природничих наук пройшли традиційну комплексну польову практику.

Щороку студенти ІІІ курсу спеціальності «Географія» факультету природничих наук у весняно-літній період проходять комплексну польову практику з фізичної та економічної географії. Мета цієї практики – закріпити отримані в ході навчання знання, розширити уявлення про природу, населення і господарство різних регіонів України, сформувати (закріпити) навички ведення спостережень у польових умовах.

Цього року маршрут практики пролягав за схемою: Кремінна – Київ – Кам`янець-Подільський – Чернівці – Рахів – Львів – Київ – Кремінна. Напрям «на захід» було обрано для практики не випадково, адже правобережна Україна – це регіон з надзвичайним природним, історико- та етнокультурним різноманіттям. Подорож тривала 12 днів.

Програма практики була дуже насиченою. Студенти отримали уявлення про рельєф, клімат, найважливіші гідрологічні об’єкти, флору та фауну західноукраїнського регіону, ознайомилися з багатьма цікавими та унікальними природними комплексами, серед яких об’єкт природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат» (Карпатський біосферний заповідник), геологічні пам’ятки природи загальнодержавного значення – Смотрицький каньйон, прокладений течією річки Смотрич крізь товщу Товтр (залишків прадавніх коралових рифів) та гіпсова печера Кришталева. У ході подорожі географи побачили рівнинні та гірські річки Дніпро, Дністер, Смотрич, Тису та ін.

У ході екскурсій та завдяки власним спостереженням студенти поглибили знання щодо особливостей господарства відвіданих областей, ознайомились з архітектурними стилями та характером забудови різних типів поселень, етнокультурною специфікою Поділля, Буковини, Закарпаття, Галичини. Незабутні враження залишились у географів після відвідування Києво-Печерської лаври, собору Святої Софії, колишньої резиденції митрополитів Буковини і Далмації (м. Чернівці), ансамблю історичного центру Львова – усе це об’єкти культурної та історичної спадщини в Україні, що перебувають під охороною ЮНЕСКО. Відкриттям для багатьох стало місто Кам’янець-Подільський (комплекс «Старе місто») разом із замком-фортецею – зразком найкращих фортифікаційних споруд Східної Європи. Неймовірні спогади залишила у студентів і Хотинська фортеця, і гостинне місто Чернівці.

Як завжди вразили красою Карпати. На Рахівщині (Закарпаття) студенти відвідали музей екології гір, форелеве господарство, побували в місці (околиці с. Ділове), визначеному ще в 1887 р. як географічний центр Європи, помилувалися річкою Тисою – найпотужнішою водною артерією Закарпаття та найбільшою лівою притокою Дунаю, поспілкувалися зі справжніми гуцулами, посмакували угорським бограчем та фореллю.

Для більшості студентів знайомство зі Львовом було першим. За три дні перебування у столиці Галицької України також встигли чимало: побували на оглядовій екскурсії старим містом, піднялися на Високий замок та будівлю Ратуші, відвідали Музей етнографії та художнього промислу, Львівський національний університет імені Івана Франка, собор Святого Юра та інші. Справжню естетичну насолоду  отримали студенти від відвідування Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької, де подивились прем’єру рок-опери «Орфей і Еврідіка назавжди». А ще були нескінчені прогулянки площею Ринок, «Майстерня шоколаду», запашна кава, сувеніри та інші приємності.

Завершальним етапом комплексної польової практики стала її камеральна частина – узагальнення зібраних матеріалів, підготовка відеопрезентацій, складання групового звіту та його захист, із чим третьокурсники успішно впорались.

В усіх регіонах України групу студентів Луганського національного університету імені Тараса Шевченка радо зустрічали. Викладачі та студенти кафедри географії висловлюють особливу подяку ректору Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Мельничуку Степану Васильовичу та доценту кафедри географії та картографії України Заячуку Мирославу Дмитровичу – за сприяння в організації практики студентів у м. Чернівці. Приємні спогади лишились і від спілкування з нашими чудовими екскурсоводами – Анастасією Донець та Світланою Гумінською у Кам’янці-Подільському, Віктором Ворохтою у Рахові та Світланою Хацко у Львові, яким студенти щиро вдячні за цікаві екскурсії.

За інформацією ФПН

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019