Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Центр психосоціальної адаптації

З березня цього року у м. Старобільськ працює Центр психосоціальної адаптації.

Центр психосоціальної адаптації – це затишне місце, де збираються люди зі схожими питаннями і переживаннями. Це територія безпеки, де зароджується надія на майбутнє.

Мета психосоціальної допомоги – підтримка потерпілого у повторному придбанні ним наступних атрибутів: нормальність – надія – гідність – самоповага – психічне і соціальний спокій, стабільна і цілісна життя.

Окрім близького спілкування, підтримки та допомоги, у центрі є можливість відвідати різноманітні майстер-класи, отримати консультацію психолога та адресну гуманітарну допомогу. Для дітей створені дитячі групи та дитяча кімната.

Центр психосоціальної адаптації функціонує за підтримки МЗС Німеччини, Мальтійської служби допомоги та Психологічної кризової служби. Методичне забезпечення здійснює ГО “УКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ФАХІВЦІВ З ПОДОЛАННЯ НАСЛІДКІВ ПСИХОТРАВМУЮЧИХ ПОДІЙ’’.

У своїй роботі колектив дотримується основних принципів Міжвідомчого Постійного Комітету з питань психічного здоров’я та психо-соціальної підтримки етичного кодексу Асоціації. Здійснюється багаторівнева підтримка людей, що опинились у кризових обставинах.

Працівники центру активно застосовують передові форми та методи психосоціальної допомоги та підтримки, серед яких заняття у Психологічному кіноклубі, навчання з хенд-мейду, йога, фототерапія.

З життя центру:

Майстер – клас “Скринька спогадів”:

Фототерапія – лікування стомленої душі за допомогою художньої фотографії. Ця ідея була головною метою майстер-класу з виготовлення “дорожнього” фотоальбому у вигляді маленької скриньки спогадів.

Учасники заздалегідь  отримали завдання підібрати фотографії за своїми вподобаннями. А на майстер-класі вже зробили скриньку та поділилися приємними спогадами, враженнями та емоціями.

Заняття з психологом з знайомства з емоціями

Учасники заходу намалювали портрети емоцій. Кожен обрав для себе фею – емоцію, вигадав для неї кольорову гаму та власну казку.

Заняття підтримуючої групи “Малювання на тарілочках”

За основу учасники взяли паперові тарілочки. Малювали з задоволенням, з захопленням, з цікавістю. До початку заходу було обрано помічників та всі разом помандрували у казкову країну жінок – чарівниць!

news_jule_2016_07_4

Запрошуємо відвідати Центр психосоціальної адаптації за адресою: м. Старобільськ, вул. Володарського, 6. Тел. 0662354033.

Прес-центр ЛНУ

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019