Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Соціально-гуманітарна робота на ФПН

Факультет природничих наук підвів підсумки соціально-гуманітарної роботи.

Соціально-гуманітарна робота на факультеті природничих наук у поточному році здійснювалася відповідно до Статуту університету, Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 – 2020 роки, основні положення яких знайшли своє відображення в плані соціально-гуманітарної роботи факультету на 2015 – 2016 н. р.

Головним завданням соціально-гуманітарної роботи на факультеті, відповідно до положень Статуту університету, було забезпечення культурного і духовного розвитку особистості, виховання студентів в дусі українського патріотизму і поваги до Конституції України.

Початок навчального року на факультеті було присвячено організаційним питанням. Уже на початку вересня була організована зустріч представників деканату та викладачів кафедр зі студентами, проведено інструктаж з техніки безпеки і охорони праці, призначено кураторів і тьюторів зі спеціальностей, обрано старост груп і студентський актив факультету. Студентам першого курсу роз’яснили особливості дистанційного навчання, а також провели екскурсію університетом.

Під час першої сесії стаціонарних занять, яка почалася в середині вересня, відбулася захоплююча екскурсія в краєзнавчий музей м. Кремінна, проведено Посвяту в першокурсники та круглий стіл «Державна символіка України», під час якого студенти та викладачі дізналися багато нового і цікавого про офіційні знаки та державні символи України.

У жовтні студенти факультету взяли активну участь у святкуванні «Дня захисника України». На честь свята, за ініціативою студентського самоврядування була проведена патріотична акція «Сила нескорених», у рамках якої студентки 1 та 3 курсів спеціальностей «Лабораторна діагностика», «Біологія», «Хімія», «Дизайн», «Маркетинг», «Дошкільне виховання» та «Початкова освіта» відвідали українських військових, які несуть службу на блокпостах в околицях м. Старобільськ. Під час зустрічі студентки поздоровили українських воїнів, подарували їм патріотичну символіку, традиційний український коровай, солодощі, свої щирі усмішки, поцілунки і надію на майбутнє.

У листопаді кафедрою географії було проведено фотоконкурс «77 чудес Луганщини», в якому взяли активну участь школярі Луганської області. Метою проведення конкурсу було виявлення і розвиток творчих здібностей в учнів, мотивація до пошукової, дослідницької та краєзнавчої діяльності, національно-патріотичне виховання, презентація цікавих і унікальних об’єктів та місцевостей Луганщини.

У грудні волонтерський загін факультету відвідав Кремінський обласну спеціалізовану загальноосвітню школу-інтернат для дітей з наслідками поліомієліту та ДЦП. Студенти привітали дітей, розповіли їм про Святого Миколая Чудотворця, а також передали солодкі подарунки.

У лютому для студентів факультету було організовано круглий стіл «Революція гідності». Під час заходу відбувся перегляд документального фільму «Зима в огні», присвячений подіям на Майдані Незалежності взимку 2013 – 2014 років, який було номіновано на премію «Оскар» 2016 року в категорії «Найкращий документальний повнометражний фільм».

У березні студенти і випускники факультету взяли активну участь у святкуванні 95-річчя університету та 93-річчя факультету природничих наук.

У квітні факультетом було проведено низку майстер класів (плетіння символічних браслетів, великодній майстер-клас тощо), а під час травневої стаціонарної сесії в Кремінній пройшов традиційний для факультету «День здоров’я», організовано змагання зі спортивного туризму, екскурсія до Свято-Сергієвського Кремінського чоловічого монастиря та бесіда «Україна єдина».

Особливу роль в соціально-гуманітарній роботі факультету мали комплексні навчальні практики. Протягом навчального року в рамках проведення польових практик студенти спеціальностей «Географія» та «Біологія» відвідали Тростянецький дендропарк, Кам’янець-Подільськ, Чернівці, Дрогобич, Рахів, Львів, Київ та інші міста України.

Студенти спеціальностей «Біологія» та «Хімія», за програмою академічної мобільності, протягом другого семестру навчалися в Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка.

Слід зазначити, що студенти факультету також брали активну участь в університетських заходах: «День знань», конкурс студентських талантів, Першість університету з аеробіки, День вишиванки, День Європи, День соборності, річниця Тараса Шевченка, День університету, День перемоги, День конституції та інші.

Отже, минулий навчальний рік на факультеті був насичений захоплюючими подіями, сподіваємось, що наступний стане не менш цікавим та багатим на нові зустрічі!

За інформацією ФПН

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019