Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Святкування Дня Конституції

28 червня викладачі та студенти ЛНУ взяли участь в обласних святкових заходах, присвячених Дню Конституції України.

У 1996 році 28 червня на черговому засіданні Верховної Ради був ухвалений найголовніший закон країни – перша Конституція суверенної української держави. Ця подія закріпила основи права незалежної держави і стала величезним кроком у розвитку демократичного українського суспільства.

На початку заходу зі словами привітання до присутніх звернувся голова Луганської обласної державної адміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Ю.Г. Гарбуз. Він висловив надію на швидке припинення трагічних подій на Луганщині та  побажав усім громадянам України розуму та любові.

За активну громадянську позицію, високі професійні досягнення та значний особистий внесок у соціально-економічний і культурно-освітній розвиток регіону почесними грамотами міністерств України та обласної державної адміністрації були нагороджені жителі Луганщини, серед яких  освітяни, медичні працівники, підприємці та громадські діячі.

З нагоди Дня Конституції України головою Луганської обласної державної адміністрації були урочисто вручені ID-карти 16-річним юнакам та дівчатам.

Від імені Верховної Ради привітав зі святом мешканців Луганщини народний депутат України, голова наглядової ради ЛНУ Віталій Семенович Курило. «Конституція – це документ, по якому живе наша країна і кожен її громадянин. Я хочу побажати, щоб ті права та свободи, які є в Конституції ніколи не порушувалися ні громадянами, ні державою. Щоб кожна людина могла відчути захист Конституції на собі особисто», – зазначив Віталій Семенович.

Традиційним стало покладання квітів до памꞌятника Тарасу Шевченку. Генію українського поетичного слова віддали шану народний депутат України В.С. Курило, голова Луганської обласної державної адміністрації Ю.Г. Гарбуз, керівництво області, керівництво міст та районів області, представники громадських організацій, мешканці міста Старобільськ, а також викладачі та студенти ЛНУ імені Тараса Шевченка.

Конституція увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність — фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу.

Прес-центр ЛНУ

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019