Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Семінар-тренінг

18-19 червня в Центрі психосоціальної адаптації відбувся семінар-тренінг.

Семінар-тренінг «Метафоричні асоціативні карти – практика роботи з сім’ями, групами та спільнотами під час і після особистої чи соціальної травми: шлях до зцілення» відбувся за підтримки студентської соціальної служби ЛНУ імені Тараса Шевченка.

В екстремальних умовах, під час війни в нашій країні, виникає необхідність в пошуку нових способів подолання кризи. Кризові ситуації несуть в собі не тільки загрозу порушення внутрішнього балансу, але і скриті можливості відновлення та розвитку і таким «інструментом» є комплекти карт, які допомагають впоратися з наслідками перенесеної травми. Карти символічно і метафорично уособлюють травматичні події та емоційні реакції на них, пропонуючи поряд з ними образи полегшення, заспокоєння, впевненості і зцілення. Метою метафоричних карт є – творчий засіб зцілення, яким можна користуватися в поєднанні з різними іншими існуючими підходами.

На заході були присутні: студенти ЛНУ імені Тараса Шевченка (спеціальностей «Практична психологія», «Соціальна педагогіка» та «Соціальна робота»), практичні психологи міста та представники громадськості.

На заході було розглянуто наступні теми: значення використання карт для клієнтів та психологів, особливості використання при груповій роботі комплектів карт.

Учасники семінару ознайомилися з різними категоріями внутрішніх ресурсів, які допомагають впоратися з екстремальною ситуацією, змогли поглянути на свої переживання з нової точки зору,  отримали рекомендації щодо переоцінки цінностей в часи кризи і вибору правильної дороги для виходу.

Проведення даного заходу є важливою складовою реалізації психосоціальної допомоги постраждалим та надало змогу учасникам здобути теоретичну основу для роботи з вимушено переміщеними особами.

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019