Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Засідання вченої ради

27 травня в Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулось чергове засідання вченої ради.

На порядку денному стояло два основних питання, а саме:

  • Про результати проведення Днів науки в 2015 – 2016 н. р.;.
  • Інформаційно-бібліотечне забезпечення освітньої та наукової діяльності університету.

Заслухавши й обговоривши доповідь про результати проведення Днів науки в 2015 – 2016 н. р. проректора з науково-педагогічної роботи, професора О.М. Клімочкіної, вчена рада відзначає, що на всіх кафедрах, факультетах,  інститутах та інших структурних підрозділах відповідно до програми проведення Днів науки відбулися вебінари, наукові конференції, читання, дискусії, науково-методичні семінари, майстер-класи, публічні захисти студентських наукових робіт, тренінги, круглі столи.

Дні науки урочисто відкрито в усіх структурних підрозділах університету. Проведено 2 міжнародні, 4 всеукраїнські, 1 регіональну та 2 університетські науково-практичні конференції, 6 науково-методичних семінарів та 5 круглих столів.

Традиційно в університеті проводився І етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, на який було подано близько 50 робіт. Найкращі 17 робіт направлено для участі в ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, за результатами яких визначено 6 призерів; 3 студенти університету стали призерами Міжнародного конкурсу „Мій рідний край – 2015”, 9 студентів – призерами обласного етапу конкурсів: VI Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, ХVІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, конкурсу молодих літераторів Луганщини. 30 студентів університету стали учасниками II етапу Всеукраїнських студентських олімпіад, одна студентка університету виборола ІІ місце з соціальної педагогіки.

Підготовлено збірник студентських наукових робіт „Науковий пошук молодих дослідників”.

Дні науки активно пройшли в усіх відокремлених структурних підрозділах університету за участю провідних науковців базового навчального закладу.

З доповіддю про інформаційно-бібліотечне забезпечення освітньої та наукової діяльності університету виступила  в.о. директора Наукової бібліотеки М. М. Починкова. Вчена  рада відзначає, що через тимчасову евакуацію університету з жовтня 2014 р. Науковою бібліотекою втрачено значну матеріально-технічну базу та кваліфікованих працівників. Протягом 2 років співробітниками бібліотеки велась робота з відновлення універсального книжкового фонду, кількість видань у якому  збільшилась за рахунок надходжень від організацій та установ.

Однак, надходження від інших університетів та благодійних установ не забезпечують потреби університету, оскільки значна частина літератури (72%) не відповідає вимогам часу, вона застаріла; крім того, залишається значна кількість спеціальностей, не забезпечених фаховою літературою.

Наукова бібліотека веде роботу щодо ширшої співпраці з іншими бібліотеками, зокрема й електронними, як України, так і зарубіжжя, за рахунок підключення до світових повнотекстових баз даних.

Вченою радою унівеситету було затверджено «Положення про курси підвищення кваліфкації».

Серед різного слухали про рекомендації до друку монографій, Вісника Луганського національного університету імені Тараса Шевченка та про затвердження тем кандидатських дисертацій.

Прес-центр ЛНУ

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019