Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Урочистості

25 травня в Обласному краєзнавчому музеї (м. Старобільськ) відбулися урочистості, присвячені творчості Івана Низового.

Захід проводився факультетом української філології та соціальних комунікацій ЛНУ імені Тараса Шевченка за підтримки обласного Інституту післядипломної освіти, Новоайдарського, Сватівського, Старобільського районних відділів освіти, обласного краєзнавчого музею, обласної бібліотеки ім. М. Горького.

Для участі в урочистостях були запрошені освітяни Луганської області: методист кафедри соціально-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання ЛОІППО Колодяжна В.Є., завідувач Новоайдарським методичним районним кабінетом Гончарова Н.І., а також учителі української мови і літератури шкіл та гімназій Старобільського району, Сєвєродонецька, Рубіжного, Денежнікового, Муратового.

На заході були присутні викладачі ЛНУ імені Тараса Шевченка, а також студенти ФУФСК та ВП «Старобільський гуманітарно-педагогічний коледжЛНУ імені Тараса Шевченка».

Уся поезія Івана Низового – автобіографія і водночас частинка біографії країни, окреслена часовими межами життя поета. Іван Данилович народився 3 січня 1942 року на Сумщині. Але найтриваліший період біографії поета – «луганський», оскільки у 1966 році він переїздить до Новоайдарського району і з цього моменту починається його творчий шлях на Луганщині.

Присутні гості згадали свої зустрічі з відомим поетом, наголосили на красі його поетичного слова.  Студенти прочитали твори Івана Низового, пролунали пісні, а наприкінці заходу відбулися «Літературні бувальщини» з учителями Старобільщини, працівниками музею, бібліотеки та викладачами ЛНУ імені Тараса Шевченка.

Почесною гостею свята стала Леся Іванівна Низова, донька письменника. «Любов починається з малого. В Низового вона зароджувалась з любові до бабусі, до батьків, яких не бачив, до того шматочка землі, де він народився. І це переросло в велику любов до всієї України», – зазначила Леся Іванівна.

Очоливши Луганську організацію Національної спілки письменників України у травні 1992 року, Іван Низовий продовжує активну просвітницьку роботу як в обласному центрі, так і в глибинці, пропагуючи творчість видатних українських письменників.

«Я просто чесний віршувальник», – сказав поет. Його вірші сповнені справжністю та легкістю, здається автор так і думає, так і розмовляє – римованими образами, ясними та простими. Саме тому творчість видатного поета назавжди залишиться в серцях українців та пам’яті вдячних нащадків.

Прес-центр ЛНУ

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019