Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Круглий стіл

20 травня у м. Старобільськ відбувся круглий стіл.

Захід відбувся в рамках проекту «Психосоціальна стабілізація постраждалих у конфлікті в Україні» і був присвячений темі «Організація психосоціальної допомоги постраждалим від конфлікту кризовим групам клієнтів: стабілізація, примирення та реінтеграція».

Метою круглого столу є знайомство та підтримка місцевих професійних організацій для підсилення спроможності з надання якісних послуг у сфері ментального здоров’я та психосоціальної стабілізації у кризових обставинах постраждалим від конфлікту в Україні в Донецькій області.

На заході були присутні: фахівці Центру психосоціальної адаптації, студенти-психологи та викладачі ЛНУ імені Тараса Шевченка, спеціалісти обласного та Старобільського міськрайонного відділу Державної служби з надзвичайних ситуацій, психолог Благодійної організації «Луганське обласне відділення «Міжнародної благодійної організації «СОС Дитячі Містечка», голова та спеціалісти Старобільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представники управління соціального захисту населення, соціально-психологічних служб шкіл Старобільського району, голова Товариства Червоного Хреста у м. Старобільськ, члени ГО «Дієва громада».

Під час круглого столу були обговоренні наступні теми: напрями для взаємодії зі ЗСУ, можливості для надання допомоги вимушено переміщеним особам, аспекти психосоціальної адаптації осіб, що постраждали під час конфлікту на сході України.

Круглий стіл відбувся в Центрі психосоціальної адаптації, створеному за підтримки ГО «Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій» (Психологічна Кризова Служба). Громадська організація створена з метою об’єднання зусиль, задоволенні та захисті законних соціальних, економічних, творчих, фахових та інших спільних інтересів її членів у сприянні розвитку кризового консультування та психотравматології в Україні.

По завершенні круглого столу розпочався семінар-тренінг «Організація психосоціальної допомоги вимушеним переселенцям: побудова системи, структура та методи роботи», який тривав з 20 по 22 травня.

Семінар-тренінг був присвячений розгляду наступних тем: фази надання допомоги вимушеним переселенцям, розглянуто техніку першої психологічної допомоги, основи теорії травми, складні психологічні випадки серед переселенців та супровід переселенців.

Проведення даних заходів є важливою складовою реалізації психосоціальної допомоги постраждалим та надало змогу учасникам здобути теоретичну основу для роботи з вимушено переміщеними особами.

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019