Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

«Україна єдина»

У рамках мистецької акції «Україна єдина» відбувся концерт, в якому пролунали твори композиторів Полтавщини та Луганщини.

Захід пройшов у Полтавському обласному театрі ім. М. Гоголя. Виконання концертної програми відбулося за участю симфонічного оркестру та солістів Полтавського обласного театру, а також викладачів і студентів Інституту культури і мистецтв Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

У концерті було представлено симфонічну сюїту «Давньокиївські фрески» доктора мистецтвознавства, професора, заслуженого діяча мистецтв України, члена спілки композиторів України, завідувача кафедри музичного мистецтва Інституту культури і мистецтв Андрія Сташевського. Цей твір інтонаційно пов’язаний з музичною національною архаїкою, насичений різнобарвними емоціями – від радісно-чуттєвої лірики до суворої величності й урочисто-тріумфальної піднесеності. Презентацію композиторської творчості Луганщини подовжила симфонічна картина „Вечорниці”, автором якої є  викладач кафедри музичного мистецтва, член спілки композиторів України Костянтин Крепак. Основна ідея його твору – замальовки національних традицій українського народу, з його танцями, піснями та гумором.

З сольними номерами у концерті блискуче виступили викладачі Інституту культури і мистецтв – народний артист України Юрій Кириченко, Вікторія Ягодка та Аліна Філіпюк, а також студенти – Артем Захаров, Анжеліка Крошко та Дар’я Третьякова (флейта).

Справжнім апофеозом концерту став твір полтавського композитора – народного артиста України, диригента симфонічного оркестру Полтавського обласного театру ім. М. Гоголя, викладача кафедри музичного мистецтва Інституту культури і мистецтв – Віталія Скакуна „Україно моя”. У виконанні цього твору, який написаний для симфонічного оркестру, хору та солістів, взяв участь мішаний хор студентів Інститут культури і мистецтв та солісти – Вікторія Ягодка й Артем Захаров.

Полтавська слухацька аудиторія дуже щиро й доброзичливо сприймала талановитих  луганських музикантів. Щиру підтримку викладачів та студентів Інституту культури і мистецтв виявив диригент симфонічного оркестру Полтавського обласного театру ім. М. Гоголя Віталій Скакун, який написав на афіші: „Моєму чудовому Інституту. Спасибі за Вашу позицію та патріотизм”.

За інформацією
Інституту культури і мистецтв

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019