Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

ЛНУ у вишиванці

Сьогодні в Луганському національному  розцвів прекрасний світ народної вишивки.

Викладачі, співробітники та студенти Луганського національного університету долучилися  до святкування Всеукраїнського дня вишиванки.

Це свято завжди відбувається в третій четвер травня – саме у робочий день, щоб підкреслити, що вишиванка є невідємною  частиною життя українців, а не тільки святковим атрибутом.

Цьогорічне святкування є ювілейним – 10-ту річницю започаткування цього чудового дня. Особливістю 10-річчя свята є акція «Народжені у вишиванці». За задумом заходу, кожна дитина, яка з’явиться на світ у цей день, отримає у подарунок свою першу вишиваночку.

Колектив нашого університету приєднався до цієї акції – ми подарували вишиванки новонародженим у Старобільському пологовому відділенні. В цей святковий день щасливі батьки двох хлопчиків та дівчинки отримали у подарунок від студентів та викладачів ЛНУ для своїх діток чудові вишиванки.

«Сьогодні ви одержали в подарунок найдорожчий скарб, який не можна купити ні за які гроші. Бог послав вам маленьке диво, яке згодом стане продовжувачем вашого славного роду. Ваші донечки і синочки прийшли у світ, щоб дарувати радість і світле майбутнє. Нехай їхня доля буде щасливою, безхмарною й мирною», –  привітала батьків Харківська Світлана  Семенівна, заступник директора з соціально-гуманітарної роботи Інституту екноміки і бізнесу.

Вони були приємно вражені такою ініціативою навчального закладу та з радістю «приміряли» національний одяг  новонарожденим українцям.

«Хочу подякувати Луганському національному університету, який завжди підтримує такі акції та проводить їх не тільки у стінах навчального закладу, а робить ці заходи загольноміськими. Сьогодні ви завітали і  до нашого пологового відділення та зробили справжнім святом виписку двох хлопчиків та дівчинки. Щиро дякуємо вам за це!»  – додав головний лікар Старобільського пологового відділення Биков В’ячеслав Дмитрович.

День вишиванки – це свято-флешмоб, коли українці в будній день одягають вишиванку, аби підкреслити, що вона є органічною частиною життя, а не тільки для важливих подій.

Всеукраїнську акцію «День вишиванки» було започатковано у 2007 році студенткою Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесею Воронюк. У перший рік вишиванки одягнули кілька десятків студентів та викладачів. За десять років свято розрослося не тільки  до всеукраїнського , а навіть до всесвітнього рівня.

Луганський національний університет імені Тараса Шевченка також приєднався до всекураїнського  флешмобу –одягнувши сьогодні вишиванку, ми продемонстрували єдність українського народу.

Акція «Рідний дім у вишиванці» продовжила цикл заходів, присвячених цьому мальвничому святу –  один з навчальних корпусів університету прикрасили рушниками.

Всі заходи, які проходили в університеті, традиційно розпочинались з виконання державного гімну. Конкурс  «Краща вишиванка», конкурс фотографій  «Моя родина в вишиванці», і  виставка вишивок « Веселкою сплелися кольори» направлені  на збереження й примноження  українських  традиції, обрядів, культури та історії.  Кожна робота та фотографія є  справжнім шедевром, тому конкурсним комісіям було надзвичайно важко обрати найкращих.

Яскравим завершенням свята став загальноуніверситетський  флешмоб «Я люблю Україну. Студенти утворили велике серце, яке стало символом безмежної любові до Батьківщини.

Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті.

Ми з вами – українці, яких об’єднує у велику родину любов до рідної землі, до свого народу, до берегині-вишиванки.

Зі святом!

Прес-центр ЛНУ

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019