Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

На ФПН розпочалася друга виїзна сесія

Факультет природничих наук першим серед структурних підрозділів університету розпочав повноцінний навчальний процес.

5 грудня на факультеті почалася друга виїзна сесія. Розпочалася сесія організаційним збором і семінаром з дистанційного навчання. До м. Кремінна прибуло близько 60 студентів спеціальностей «Географія», «Хімія», «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування». Однак через складні погодні умови не всі студенти змогли приїхати.

Навчання майбутніх хіміків було організовано стаціонарно в лабораторіях Рубіжанського ліцею ЛНУ. На сесії студенти відвідали низку хімічних підприємств, зокрема лабораторії фармацевтичної компанії ТОВ НВФ «Мікрохім». До речі, із керівництвом компанії досягнуті попередні домовленості про проходження студентами практики. Наступної сесії запланована екскурсія до провідного підприємства хімічної промисловості України ТОВ НВП «Зоря», з яким налагоджена тісна співпраця.

Студенти-географи І – ІV курсів прослухали цикл лекцій з фахових дисциплін, відвідали практичні заняття з фізичної, економічної та соціальної географії України, основ океанології, топографії з основами геодезії тощо. Аудиторні заняття було забезпечено навчальними посібниками, матеріалами та устаткуванням (топографічні карти, глобуси та ін.).

Окрім аудиторних занять студенти спеціальності «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування» побували на екологічній екскурсії в зимовому лісі Кремінної.

От що відзначили самі студенти про організацію навчального процесу на факультеті: «Находимся под огромным впечатлением! Быстро и эффективно организованный процесс позволил нам своевременно продолжить обучение в нашем родном Луганском национальном университете имени Тараса Шевченко! Низкий поклон нашим отважным преподавателям, которые в считанные сроки военного времени собрали нас и провели полноценную сессию и незабываемую практику. То, с каким трепетом и усердием мы все приступили к учебе, показало, как мы сплочены и готовы продолжать образование вопреки обстоятельствам. Знакомство с кременским лесом на экскурсии показало нам, то, ради чего мы и выбрали этот путь, значит, обязаны получать качественное образование благодаря родным преподавателям нашего факультета и любимого Луганского национального университета имени Тараса Шевченко» (ІІІ курс, спеціальність «Екологія»).

Незважаючи на великий обсяг навчального навантаження, студентам вистачило часу на проведення низки культурно-розважальних заходів. Так, студенти першого курсу назавжди запам’ятають своє перше студентське свято – «Посвята у першокурсники», а майбутні випускники – пізнавальні екскурсії в околицях Кремінної.

Також під час сесії провідні викладачі кафедр факультету зустрілися з майбутніми абітурієнтами й провели кілька профорієнтаційних бесід, які викликали надзвичайний інтерес. Учнів Кремінських гімназій і загальноосвітніх шкіл найбільш цікавили питання щодо організації вступної кампанії 2015 року, а також умов прийому до Луганського національного університету імені Тараса Шевченка».

Необхідно відзначити, що студенти спеціальності «Лабораторна діагностика» з 15 грудня приступають до навчання у стаціонарному режимі на базі Старобільського факультету, а також лікарень і лабораторій міста.

Отже, факультет природничих наук незважаючи на складну суспільно-політичну ситуацію, в умовах вимушеної евакуації зумів зберегти контингент студентів, цілісність факультету і якісно організувати навчальний процес.

Ми з оптимізмом дивимося в майбутнє й вітаємо всіх студентів і викладачів факультету із вдалим завершенням другої хвилі аудиторних занять.

Деканат ФПН

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019