Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

«Схід-Захід»

Участь студентів Інституту культури і мистецтв у Міжнародному театральному фестивалі.

З 18 по 24 квітня у м. Кракові проходив ІІІ Міжнародний фестиваль українського театру «Схід-Захід», організаторами якого є Фонд масових видовищ і шоу-програм та Центр молоді імені Генрика Йордана м. Кракова. Учасниками Фестивалю стали 25 творчих колективів професійних, аматорських, студентських і дитячих театрів із Києва, Ізмаїла, Дніпропетровська, Херсона, Полтави, Харкова, Чернівців, Сум, Рівного, Житомира, Луцька, Варшави, Бидґощі, Тбілісі, Берліна та Відня.

Цьогоріч гостями Фестивалю стали представники студентського театру Інституту культури і мистецтв «Симфонія душі» – Анастасія Босенко і Анастасія Козирева. Студенти отримали можливість не лише познайомитися із досвідом класичних і авангардних постановок, поспілкуватися з однодумцями з різних куточків України, Польщі, Грузії, Німеччини, Австрії, але й насолодитися атмосферою старовинного міста, помилуватися архітектурними памʼятками та живописними ландшафтами, познайомитися з класичним і сучасним мистецтвом.

Також у рамках Фестивалю Академією Ігнаціанум було проведено І Міжнародну конференцію «Біблія в польській і українській літературі та мистецтві ХХ-ХХІ століть», на якій заступником директора Інституту культури і мистецтв з навчальної роботи Н. М. Філоненко було виголошено доповідь «Художня рецепція біблійної легенди про Каїна й Авеля в сучасній українській літературі».

Атмосфера, яка панувала на фестивалі, надихнула студентів, дала нові поштовхи для творчості і бажання реалізувати свої задуми на краківській театральній сцені наступного року.

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019