Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

«В епіцентрі людської біди»

У Старобільському гуманітарно-педагогічному коледжі та Коледжі ЛНУ відбулися заходи до 30-річчя Чорнобильської трагедії.

26 квітня в Україні й у всьому світі згадують Чорнобильську катастрофу.

Уже 30 років ця трагедія привертає до себе увагу всього суспільства.

Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. З роками притуплюється гострота пережитого, приходять нові покоління, але забути й викреслити той страшний день з нашої пам’яті – неможливо.

Для студентів коледжів було проведено ряд інформаційно-виховних заходів до цієї події: виховні години, тематичні екскурсії до краєзнавчого музею, конкурс на кращий інформаційний буклет на тему охорони й захисту навколишнього середовища, конкурс методичних розробок на тему «Дітям про Чорнобиль…» для студентів педагогічних спеціальностей.

Студенти групи ДО-1 під керівництвом викладача Терник А.В. підготували й провели відкритий виховний захід «В епіцентрі людської біди». Вони розповіли, що наслідки Чорнобиля – найбільшої в історії людства техногенної катастрофи – ще довго відчуватимуть і сучасники, і прийдешні покоління. Викиди в атмосферу значної кількості радіоактивних елементів, забруднення повітря, ґрунту, води, загроза здоров`ю десяткам і сотням тисяч людей – такі результати аварії на Чорнобильській АЕС, яка сталася 26 квітня 1986 року. Ведучі заходу наголосили, що її уроки ще повністю не осмислені, хоча вже три десятиліття людство живе в реальності, яка настала після того трагічного квітневого дня.

Це – страшний урок всьому людству. Він  змушує замислитися над мірою відповідальності кожного за свою справу.

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019