Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Факультету природничих наук 93 роки

Сьогодні, 31 березня, факультету природничих наук виповнюється 93 роки!

Історія факультету нерозривно пов’язана з історією нашого університету. Донецький інститут народної освіти (ДІНО), який згодом трансформувався у Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, було засновано на базі губернських педагогічних курсів у 1923 р. Саме з цього року розпочинається історія факультету. До складу факультету соціального виховання ДІНО входили хімічний та природничий кабінети. Для перших студентів читалися курси хімії, біології, анатомії і фізіології дитини.

У 1927 р. на базі факультету соціального виховання ДIНО створено факультет професійної освіти, на якому серед інших відкриваються техніко-хімічне та агробіологічне відділення. У 1932 р. на базі цих відділень було засновано агробіологічний факультет.

У 30-ті роки з метою збільшення кількості вчителів було створено учительський інститут, саме у його структурі у 1933 р. з’явився географічний факультет.

У 1934 р. агробіологічний факультет було перетворено в хімічний, а в 1936 р. – у факультет природознавства і хімії.

У 1951 р. на базі двох факультетів (географічного та факультету природознавства і хімії) було створено природничо-географічний факультет, який проіснував з такою назвою майже 60 років.

Відкриття нових спеціальностей, організація нових кафедр, нові завдання, що постали перед факультетом у XXI столітті обумовили зміну його назви у 2009 р. на факультет природничих наук.

Сьогодні факультет –  це п’ять кафедр, на яких працюють понад 25 викладачів, більшість з яких мають науковий ступень, і майже 500 студентів!

«Вітаю наш улюблений факультет з 93-річчям! На довгому життєвому шляху факультет стикався з багатьма труднощами, але загартований в польових практиках і лабораторній роботі колектив завжди з честю виходив зі складних ситуацій!

Сьогодні ФПН – це потужний колектив однодумців об’єднаних спільною метою – ефективно і плідно виконувати навчальну, виховну та наукову роботу, направлену на підготовку творчо активних, патріотичних і високопрофесійних фахівців в галузі природничих та медичних наук!

В свої майже 100 років факультет все ще молодий, сповнений сил і впевнено дивиться в майбутнє!

Зі Святом, довгі літа! Gaudeamus!!!»

Декан ФПН Виноградов О. О.

«Щиро вітаю наш найкращий, найулюбленіший та найрідніший факультет – факультет природничих наук – з чудовим святом, з Днем народження! Факультет, який уже десятки років органічно поєднує в собі багаторічні традиції класичної академічної освіти з найсучаснішими технологіями навчання та наукового пошуку. І нині, в дуже непростих умовах сьогодення, факультет є гідним членом великої дружної сім’ї нашого університету, насамперед завдяки людям, які його представляють. Бо факультет – це не «стіни», аудиторії, спеціалізовані лабораторії, а колектив викладачів і співробітників та, безумовно, наше чудове студентство. Саме завдяки їм наш факультет живе і продовжує розвиватись.

Тому в цей прекрасний день від усього серця я хотіла б побажати: викладачам – талановитих, здібних студентів; студентам – не менш талановитих, висококваліфікованих викладачів, які при всьому ще й були б непересічними особистостями; співробітникам деканату – дисциплінованих та організованих і перших, і других; і нам – усім разом – оптимізму, витримки, відваги та мужності в боротьбі зі складностями сьогоденного буття, безмірної ВІРИ в світле майбутнє, НАДІЇ на краще, а також ЛЮБОВІ до нашого рідного факультету».

Заступник декана ФПН з навчальної роботи Губська О. П.

«Дозвольте від всього серця привітати пас – студентів, викладачів, співробітників і випускників – з 93-річчям нашого улюбленого факультету!

Факультет природничих наук пережив немало труднощів, та все ж продовжує своє існування і процвітання. У День народження факультету з найщирішими побажаннями успіху, надії в найкраще та мирного неба над головою.

P.S.: ФПН – завжди перший!»

Студдекан ФПН, Ромашенко Аліна

«В цей святковий день хочу побажати нашому факультету, ще довгих i довгих років існування.

Наш любимый факультет,
Мы пришли к тебе. Привет!
В этот светлый день рожденья,
Принимай ты поздравленья.
Пожелать хотим мы дружно
Жить тебе не зная бед.
Помни, все, что тебе нужно,
Процветать, оставить след!»

Голова студентського прес-центру ФПН, Куденко Світлана

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019