Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Перемога у ІІ турі всеукраїнського конкурсу

Студент ФПН здобув перемогу у ІІ турі всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з геології.

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук з галузі «Геологічні науки» проходив на базі  Криворізького національного університету 25 – 26 березня. У ньому взяли участь 18 студентів із провідних класичних та технічних університетів України. Кафедру географії на конкурсі представив Костянтин Павленко – студент-географ 4 курсу факультету природничих наук, який  виконав і презентував наукову роботу на тему: «Членистоногі верхнього карбону Донбасу». Змагаючись у конкурсі-захисті із студентами геологічних та географічних факультетів Костянтин Павленко посів II місце. Свою роботу він виконав під керівництвом М. І. Удовиченка – кандидата геолого-мінералогічних наук, доцента кафедри географії, почесного професора університету.

Конкурс проходив у два етапи. На першому етапі усі надіслані наукові роботи були ретельно вивчені членами журі  та оцінені. Робота Костянтина Павленка на цьому етапі була визнана кращою і отримала найвищу оцінку. Але отримані бали складали усього четверту частину від максимально можливої суми. Основна боротьба за перемогу розгорнулася на другому етапі, коли необхідно було доповісти про основні результати своєї роботи. Окремо оцінювалась сама доповідь (її якість), відповіді на запитання членів журі та присутніх (компетентність доповідача) та якість презентації. І на цьому етапі Костя Павленко був серед найкращих, про що свідчить зайняте ним загальне II місце у конкурсі.

Слід зазначити, що робота К. Павленка виконана на оригінальному матеріалі й вирізняється науковою новизною. Відзначимо лише деякі основні її переваги.

У цілому на території колишнього СРСР на сьогодні відомо не більше десяти місцезнаходжень кам’яновугільних комах. Досліджене К. Павленком нове місцезнаходження є одним із найбагатших серед них. Уперше для кам’яновугільних відкладів Донбасу було визначено і описано 5 порядків комах. Раніше був відомий усього один порядок, опис якого наведено за єдиним зразком.

Факультет природничих наук вітає Павленка Костянтина та його наукового керівника з перемогою! Бажаємо нових наукових досягнень!!!

За інформацією
факультету природничих наук

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019