Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

День ІПП

Інститут педагогіки і психології ЛНУ відзначив день народження.

26 березня Інститут педагогіки і психології запросив випускників минулих років, викладачів і студентів Луганського національного університету імені Тараса Шевченка на святкування 41-ї річниці з Дня народження.

Студенти й викладачі Інституту підготували святковий концерт, запросили на нього педагогічних працівників освітніх закладів Старобільщини, дитячі творчі колективи області, особовий склад Луганського прикордонного загону.

Історія розвитку Інституту педагогіки і психології – це історія здобутків, інновацій і досягнень. Інститут було створено в 1975 році як факультет підготовки вчителів початкових класів з однією спеціальністю – «Педагогіка і методика початкового навчання». Проте, одна з провідних на сьогодні кафедр Інституту – кафедра педагогіки – була створена ще в 1923 році, коли університет був Донецьким інститутом народної освіти.

Протягом 90 – початку 2000 років у зв’язку з відкриттям нових спеціальностей факультет підготовки початкових класів став стрімко розвиватися: спочатку переріс в педагогічний, потім психолого-педагогічний факультет і, нарешті, став Інститутом педагогіки і психології – одним з найкрупніших підрозділів університету, у якому наразі навчається близько 3 тисяч студентів, працюють доктори наук, професори, кандидати наук, доценти, відомі на всю країну й за кордоном; функціонують аспірантура, докторантура та спеціалізована вчена рада із захисту докторських і кандидатських дисертацій. За 40 років існування Інститут педагогіки і психології очолювали  всього 3 людини: Коротков Б. П.,  Буторєва Л. О., Божко Г.І.

Володіючи прогресивним мисленням, невгомонною натурою, потребою в розвитку, саме Божко Геннадій Іванович за 25 років свого деканства і директорства разом з колективом однодумців перетворив факультет підготовки вчителів початкових класів з 1 спеціальністю в потужний Інститут педагогіки і психології, на якому зараз здійснюється підготовка фахівців за 7 спеціальностями – «Дошкільна освіта», «Початкова освіта», «Корекційна освіта», «Психологія», «Практична психологія», «Соціальна педагогіка», «Педагогіка вищої школи».

У вересні 2014 року, найважчий для університету час війни на Сході України, разом з колективом університету Геннадій Іванович Божко евакуював Інститут педагогіки і психології до м. Старобільська. І в 2015 році, коли переконався в тому, що Інститут упевнено «став на ноги» в умовах евакуації, передав керівництво Інститутом його випускниці – Караман Олені Леонідівні.

Отже, незважаючи на евакуацію, Інститут не тільки вистояв, а й відновився і продовжує розвиватися й перемагати на освітній ниві. Наперекір викликам часу, аби не підвести минулі й майбутні покоління викладачів і студентів, виховати достойну зміну, сформувати нову націю, високоосвічену, з прогресивним творчим мисленням, здатну подолати ганебні явища всередині нашого суспільства, перемогти зовнішню агресію і зробити нашу країну не тільки географічним, а й економічним, політичним і культурним центром Європи.

За роки діяльності Інститутом педагогіки і психології підготовлено майже 23 тисячі фахівців. Ми пишаємося нашими випускниками, які нині здійснюють педагогічну діяльність в освітніх, соціальних та реабілітаційних закладах міста, області, усієї України.

З  найкращих випускників формується і викладацький склад Інституту педагогіки і психології. На сцену були запрошені викладачі-випускники ІПП, які привітали свою альма-матер: Починкова М. М. – доцент кафедри філологічних дисциплін, Мотунова Н. В. – директор коледжу ЛНУ імені Тараса Шевченка, Терник А. В. – викладач Старобільського гуманітарно-педагогічного коледжу, Білеменко Н. В. – викладач коледжу ЛНУ імені Тараса Шевченка, Зажарська Г. П. – асистент кафедри дошкільної та початкової освіти, Харківська С. С. – заступник директора з соціально-гуманітарної роботи Інституту економіки і бізнесу, Гричишкіна І. А. – асистент кафедри дошкільної та початкової освіти, Терновець О. М. – старший викладач кафедри психології, Мальцева О. І. – доцент кафедри соціальної педагогіки, Головіна В. П. – заступник директора навчально-виробничої роботи коледжу ЛНУ імені Тараса Шевченка, Літвінова Н. А. – доцент кафедри соціальної педагогіки, Луганська А. К. – викладача Старобільського гуманітарно-педагогічного коледжу; Бондар О. А., – фахівець 1 категорії Інституту культури і мистецтв, Колінько А. В.– провідний фахівець приймальної комісії.

З вітальними словами до випускників минулих і наступних років, гостей звернулася директор Інституту Караман О. Л. Вона побажали присутнім високих професійних досягнень і звершень, мудрих рішень і далекоглядності, впевненості у своїх силах, самореалізації. Зазначила, що на Землі не має більш величної професії, ніж вчитель і вихователь; більш достойної місії, ніж виховувати людину, особистість, віддаючи серце, досвід, знання задля продовження людського роду, розвитку матеріальної  і духовної культури, прогресу науки і техніки.

Закінчився захід фінальною піснею «Університет» у виконанні всіх учасників концерту.

Шановні випускники!

Чекаємо у нашім спільнім домі
Щодня і щохвилини вас.
Багато ніжності у нашім слові,
І вам завжди відкриті двері в нас!

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019