Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Засідання Вченої ради

25 березня у ЛНУ імені Тараса Шевченка відбулось чергове засідання Вченої ради.

Одним з основних питань порядку денного було питання про реалізацію програм академічної мобільності, навчання іноземних громадян, інші форми діяльності в міжнародному середовищі. Із доповіддю по зазначеному питання виступила в. о. завідувача Центру з міжнародної та навчально-виховної роботи І. В. Мигович.

Як відмуітила Ірина Вікторівна, визнання університету в європейському і світовому освітньому просторі, активне партнерство та входження до міжнародних освітньо-наукових організацій є стратегічною метою розвитку університету.

Для розвитку міжнародного співробітництва в університеті діє Центр з міжнародної та навчально-виховної роботи, який координує міжнародні освітні контакти з відповідними інституціями за кордоном, реалізує програми підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та адміністрації університету, надає науково-методичний супровід та здійснює оформлення відповідної документації, а також працює з іноземними громадянами – студентами ЛНУ відповідно до нормативно-правових актів України, що регламентують надання освітніх послуг іноземцям та забезпечують умови їх перебування в Україні.

За результатами наукового співробітництва з ВНЗ Швейцарії у 2015 році було отримано грант від Фундації наукових досліджень Швейцарії на організацію та проведення курсу „Сертифікація викладачів дистанційного навчання e-Tutor” спільно з Університетом „КРОК” (Корпорація розвитку освіти і кадрів) (м. Київ), Університетом прикладних наук (м. Цюрих, Швейцарія) та університетом Анкари. Протягом жовтня – грудня 2015 року 60 представників професорсько-викладацького складу ЛНУ навчалися за програмою, розробленою університетом Цюриха. Після закінчення програми учасники отримали Сертифікати міжнародного зразка, що за своєю формою та змістом відповідають Свідоцтву про закінчення курсів підвищення кваліфікації, які потрібно проходити раз на 5 років.

У жовтні 2015 року на базі ЛНУ було відкрито інформаційно-ресурсний центр „Window on America” за підтримки Посольства США в Україні. Грант на відкриття центру передбачав ремонт аудиторії в першому корпусі, встановлення технічного обладнання та меблів, закупку методичної, довідкової літератури, CD- та DVD-дисків англійською мовою (близько 1000 одиниць) на загальну суму 625000,00 грн. Щотижня координатор Центру проводить там безкоштовні заняття з англійської мови. Центр має безкоштовний доступ до мережі бібліотек при університетах США (E-Library USA). На щорічній звітній конференції координаторів у м. Відень (Австрія) робота Центру була визнана задовільною в такому обсязі, що це дозволило отримати від Посольства США в Україні грант на 2016 рік у розмірі 20,000 доларів США на закупку додаткового обладнання та меблів, а також на ремонт ще однієї аудиторії.

У грудні 2015 року ЛНУ імені Тараса Шевченка та Агентство США з міжнародного розвитку (United States Agency International Development – USAID) у рамках Української ініціативи з підвищення впевненості (UCBI) підписали грантову угоду „Поновлення навчання: допомога переміщеному ВНЗ”.

Завдяки співпраці з Посольством Південної Кореї у грудні 2015 року університет отримав допомогу задля забезпечення якісного проведення навчального процесу у вигляді комп’ютерної та оргтехніки.

У 2016 році університет отримав грант від Британської ради в Україні на спільний з Кембриджем (Великобританія) науково-дослідний проект „Research Capacity Building: A case study of Displaced University” в рамках програми Інтернаціоналізації вищої освіти.

ЛНУ імені Тараса Шевченка витримав конкурс, оголошений Британською Радою за підтримки Міністерства освіти і науки України, і став учасником Програми розвитку лідерського потенціалу університетів України. Проект у межах Програми, запропонований командою ЛНУ, має назву „Побудова європейського університету – лідера регіонального розвитку та освіти на сході України, активного учасника процесу сприяння зупиненню конфлікту”.

25 грудня 2015 року було підписано Меморандум про порозуміння, який дав можливість ЛНУ імені Тараса Шевченка стати членом національної мережі ВНЗ-партнерів проекту ЄС/ПРООН „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”. 02 березня 2016 року на базі ЛНУ за підтримки проекту було відкрито Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку. Головна мета Центру – допомагати громадам знаходити кваліфікованих порадників, швидко отримувати актуальну інформацію та слугувати універсальним інструментом для потреб громади. Таким інструментом стане сайт Центру, тобто платформа для представлення інформації та обміну досвідом у сфері сталого місцевого розвитку Луганської області.

Протягом останніх двох років університет підписав угоди з Лодзьським університетом (м. Лодзь, Польща), Вищою школою туризму і екології в Сухій-Бескидзькій (Малопольське воєводство, Польща), Тбіліським державним університетом імені Іване Джавахішвілі (м. Тбілісі, Грузія). Завдяки цьому студенти ЛНУ отримали можливість паралельно пройти навчання й отримати освіту в закордонному ВНЗ. У 2014 – 2016 роках 20 студентів ЛНУ безкоштовно навчаються в університеті м. Лодзь. Стільки ж студентів за програмою обміну проходять стажування у ВНЗ Китаю. Сьогодні керівництво ЛНУ веде перемовини з Університетом Алмерії (м. Алмерія, Іспанія), Університетом Нікосії (м. Нікосія, Кіпр), Університетом Хуайхуа (провінція Хунань, КНР) про підписання угод про співпрацю.

Заслухавши й обговоривши доповідь І. В. Мигович, Вчена рада затвердила Програму перспективного розвитку міжнародної діяльності ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка» на 2016 – 2018 роки, яка визначає мету, завдання, спільні принципи й організацію заходів з міжнародного співробітництва в університеті на період до 2018 року і стане основою для перспективного поточного планування роботи з міжнародного співробітництва, проведення відповідної політики, вирішення організаційних, фінансових і кадрових питань управління міжнародною діяльністю університету.

З конкурсними справами виступив проректор з науково-педагогічної роботи Бабічев Олександр Іванович. Так,  на посаду завідувача кафедри української літератури балотувалась кандидат філологічних наук, доцент Лапко Олена Анатоліївна. На посаду завідувача кафедри теорії та практики перекладу балотувалась Перова Світлана В’ячеславівна. Всі кандидатури були обрані на посади шляхом таємного голосування.

Серед різного розглядали питання про рекомендацію до друку наукових і навчально-методичних праць.

Прес-центр ЛНУ

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019