Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Всеукраїнська науково-практична конференція

У ЛНУ провели Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Методологічні питання дослідження масової свідомості в кризові періоди суспільного розвитку».

Конференцію провела кафедра філософії та соціології ЛНУ імені Тараса Шевченка спільно з Донецьким національним технічним університетом, Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка та Луганського регіонального відділення САУ 25 березня.

Мета конференції – аналіз методичної и методологічної здатності сучасної соціологічної науки аналізувати процеси, пов’язані з кризою і війною. Використання старого інструментарію веде до створення артефактів, які не враховують явища соціальної мімікрії, особливості функціонування мемплексів, умови гібридної війни, багатошаровість суспільної свідомості.

Режим конференції був змішаний: частина учасників приїхала до Старобільську, частина – виступила з доповідями в он-лайн режимі.

Серед учасників конференції такі знані науковці як Злобіна Олена Геннадіївна, Рущенко Ігор Петрович, Лобанова Алла Степанівна, Князева Олена Володимирівна, Скокова Людмила Георгіївна, Щудло Світлана Андріївна, Кононов Ілля Федорович.

Увагу привернули доповіді доцента Полуляха Юрія Юрійовича, який зупинився на функціонуванні мемплексів, доцента Верховод Лілії Іванівни, яка розглянула евристичний потенціал візуальної соціології у дослідженні соціальної нерівності, Хобти Світлани Вікторівни, яка зупинилась на визначенні предметного поля воєнної соціології, проблематиці її досліджень та методах збору інформації.

За результатами конференції прийнята програма реалізації проекту «Масова свідомість в зоні військового конфлікту на Донбасі», який буде реалізовувати кафедра філософії та соціології ЛНУ імені Тараса Шевченка за фінансуванням Міністерства освіти і науки України.

До проекту залучено вчених не тільки міста Старобільська, але й Харкова, Сєверодонецька, Кривого Рогу.

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019