Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Свято рівнодення

Студентський театр лінгвістичних мініатюр факультету української філології та соціальних комунікацій відзначив свято рівнодення.

Весняне рівнодення – це ключова точка всього кола-року. Це і початок року, і початок дії „закону”-„порядку”, який уособлює рух Сонця в колі зодіаку.

Поетичне свято закликання весни – „Зустріч пернатих” пройшло 22 березня. Літературно-мистецьке мереживо сплітали уривки з „Лісової пісні” Лесі Українки й ліричні вірші, хороводи й веснянки, гуморески й анекдоти, гімнастичні етюди й пісні.

Прямо на сцені виготовляли ляльку-мотанку – „Птаху радості”, яка гармонійно поєднує в собі голову птаха й тулуб жінки та символізує довгоочікуване настання весни. Це екологічна, духовно чиста, образна й символічна лялька-оберіг, адже птахи в українській традиційній культурі уособлюють сім’ю, любов, є покровительками дітей і жінок.

Приємно, що цей душевний порух не залишив байдужими глядачів. А дарували радість студенти й викладачі не лише факультету української філології та соціальних комунікацій, а й Старобільського гуманітарно-педагогічного коледжу та коледжу ЛНУ імені Тараса Шевченка, а також колектив сучасного танцю „Юла” під керівництвом О. А. Нємцової та майстрині-лялькарки на чолі з О. Г. Дорогавцевою; школярка Софія Ливацька артистично виконала гімнастичні етюди в постановці С. Ю. Ливацької; студенти спеціальності „Дизайн” розмалювали сувенірних пташок, виготовлених ними власноруч із солоного тіста.

Кожний присутній отримав традиційний для цього дня подарунок – печиво у вигляді жайворонка.

Свято вдалося на славу, бо з-за хмар визирнуло сонечко….

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019